Data publikacji:

Twórcy The Chant opowiadają o muzyce do gry

Zobacz ekskluzywny wywiad z Audio Directorem Paulem Ruskay i Creative Directorem Mike’iem Skupa, ujawniający niekonwencjonalny proces twórczy stojący za projektem muzycznym i dźwiękowym gry The Chant: trzecioosobowej, horrorowej przygodówki akcji.
The Chant
rający w przygotowany przez Brass Token i wydany przez Prime Matter The Chant, zetkną się z wciągającym udźwiękowieniem w atmosferze mocno inspirowanej latami 70., w tym oryginalną eksperymentalną elektroniką, skomponowaną i zaprojektowaną przez znanego artystę.
Paul Ruskay od 26 lat jest czołowym producentem muzycznym dla branży gier wideo, filmu i reklamy. Istoty ludzkie reagują na strach w sposób fizyczny, szczególnie podczas grania w przygodowy horror akcji. To, czego można oczekiwać od brzmienia The Chant, to połączenie hołdu dla klasyki z zachowaniem świeżości.
The Chant to barwna gra o nadprzyrodzonym horrorze, która wykorzystuje eksperymentalne pejzaże dźwiękowe, aby wzmocnić strach i napięcie w rozgrywce. Równie ważny jest analogowy charakter ścieżki dźwiękowej, który pozwala graczom przenieść się do naturalnego środowiska, w którym toczy się gra: odległej od cywilizacji Glory Island na pacyficznym wybrzeżu.
The Chant, przygotowany przez Brass Token i wydawany przez Prime Matter ukaże się na platformach PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S w polskiej wersji językowej (dubbing i napisy) 3 listopada 2022.
Zdjęcie: materiały prasowe Plaion Polska
Autor: Informacja prasowa