Data modyfikacji:

Twórcy Scorn zaprezentowali prolog do gry

Gdyby H.R. Giger (m.in. twórca wyglądu ksenomorfa z filmu „Alien”) za swojego życia pracował przy grach wideo, to z pewnością wyglądałaby ona jak Scorn od studia Ebb Software. Producent czerpie garściami z dorobku szwajcarskiego artysty, próbując stworzyć niepokojący horror w klimatach science-fiction. Dzięki opublikowanemu przez producenta prologowi możemy lepiej się przyjrzeć temu, z czym będziemy mieli do czynienia.
scorn
Twórczość H.R. Gigera jednocześnie powodowała obrzydzenie oraz zachwyt. Wynikało to przede wszystkim z tego, że tworzył on dzieła, które można było określać mianem „biomechanicznych”, gdzie organizmy organiczne często mieszały się z technologią. Dokładnie z taką stylistyką będziemy mieć do czynienia z produkcji Scorn, za którą odpowiada niezależne serbskie studio Ebb Software. Producent już kilkukrotnie prezentował swoje dzieło podczas różnych pokazów, a teraz zdecydował się na ujawnienie wstępu do swojej pierwszej gry. Opublikowany materiał filmowy możecie obejrzeć poniżej:
Szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonany, czy ujawnienie prologu Scorn było dobrym pomysłem. Rozgrywka wydaje się być na nim niesamowicie nudna i monotonna, a tytuł sprawia bardziej wrażenie powolnego „symulatora chodzenia”, niż angażującego survival horroru. Z innych materiałów wiemy, że w grze pojawi się możliwość broni palnej, co z pewnością urozmaici zabawę. Tymczasem powyższy gameplay sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z grą Agony od polskiego zespołu Madmind Studio – a to niestety nie jest dobra oznaka.
Mimo wszystko w dalszym ciągu czekam na Scorn, ponieważ gra zapowiada się niezwykle intrygująco. Chociażby ze względu na odrażający (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) styl artystyczny inspirowany pracami H.R. Gigera. Efekt końcowy prac studia Ebb Software poznamy już niedługo, ponieważ premiera została zaplanowana na 21 października tego roku. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox Series X|S. Warto jednak dodać, że subskrybenci usługi Game Pass będą mogli zagrać w Scorn bez dodatkowych opłat już w dniu debiutu gry.
Zdjęcie: materiały prasowe Ebb Software
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.