Data modyfikacji:

The Lord of the Rings: Gollum - znamy datę premiery

lotr gollum
Studio Deadelic Entertainment podzieliło się oficjalną datą premiery skradankowej gry akcji The Lord of the Rings: Gollum, która oparta jest na książkowej licencji powieści Władca Pierścieni. Tytuł ma ukazać się 25 maja tego roku na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S oraz komputerach PC. Deweloperzy planują również port na Nintendo Switch, który ma trafić do graczy w drugiej połowie 2023 roku. W najbliższych tygodniach twórcy podzielą się wieloma nowymi materiałami promocyjnymi z gry.
Dodajmy, że zapowiedziany w 2019 roku The Lord of the Rings: Gollum miał oryginalnie zadebiutować w 2021 roku. Termin ten został jednak przesunięty na jesień 2022 roku, a następnie na 2023 roku. Gra jest największych do tej pory projektem, nad którym pracuje niemieckie Deadelic Entertainment. Studio było do tej pory znane przede wszystkim z klasycznych gier przygodowych point and click, takich jak seria Deponia.
W Deadelic Entertainment wcielamy się w tytułowego Golluma przemierzającego fantastyczne Śródziemie, na kilka lat przed wydarzeniami przedstawionymi w trylogii Tolkiena. Głównymi założeniami rozgrywki jest sprytne oraz skuteczne omijanie bezpośredniego konfliktu z przeciwnikami, a także stosowanie pułapek i ataków z zaskoczenia. Jednym z elementów wyróżniających grę będzie także system moralnych wyborów powiązany z podwójną osobowością bohatera.
Zdjęcie: mat. prasowe