Data modyfikacji:

The Elder Scrolls V: Skyrim otrzyma nowy mod z trybem kooperacji dla wielu graczy

Twórcy moda Skyrim Together Reborn dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim ogłosili, że pełna wersja modyfikacji zostanie udostępniona za darmo w piątek 8 lipca. Pozwoli ona na wspólną i równoczesną zabawę w fantastycznym świecie RPG pięciu różnym graczom. Grupa będzie mogła nie tylko razem eksplorować dobrze znane lokacje w Skyrim, ale także przejść kolejne misje w kampanii fabularnej, a nawet liczne poboczne questy.
Autorzy potwierdzili, że prace nad modem są w dużej mierze zakończone, ostrzegają jednak, że gracze będą natykali się na różnego rodzaju bugi, często prowadzące do całkowitego przerwania rozgrywki. Zaznaczają przy tym, że są one nie do uniknięcia i nie można ich usunąć bez dostępu do kodu źródłowego gry, który jest w posiadaniu deweloperów ze studia Bethesda.
Jeśli dodamy do tego fakt, że Skyrim nie jest też specjalnie stabilną grą, nawet w swojej oryginalnej formie, osoby decydujące się na instalację Skyrim Together Reborn muszą liczyć się z problemami. Aby jej zminimalizować twórcy odradzają też aktywację innych modów, które mogą dodatkowo zakłócać pracę tytułu. Skyrim Together Reborn będzie można pobrać z popularnego serwisu Nexus Mods.