Data modyfikacji:

Directive 8020 to kolejna odsłona antologii The Dark Pictures

Studio Supermassive Games ujawniło swoje plany na dalszy rozwój horrorowej antologii The Dark Pictures. Dzięki opublikowanemu traserowi dowiedzieliśmy się, że w drugim sezonie zadebiutuje odsłona osadzona w klimatach science-fitcion, co będzie zupełną nowością dla tej marki. Sprawdźcie, czy na ten moment wiadomo coś więcej o tym projekcie.
Dokładnie dzisiaj do sprzedaży trafiło The Dark Pictures: The Devil in Me, w którym gracze trafiają do ekskluzywnego hotelu dawnego seryjnego zabójcy, gdzie główni bohaterowie planują nakręcić o nim film dokumentalny. Mowa tu o prawdziwej postaci, jaką był Herman Webster Mudgett. Na miejscu okazuje się jednak, że w tym miejscu nadal dochodzi do makabrycznych zbrodni, przez co grupka znajomych musi walczyć o przetrwanie. Ze zwiastunów wynika, że w tym przypadku będziemy mieć mocne nawiązania do filmowego cyklu „Piła”.
Tymczasem do sieci trafił nowy materiał od Supermassive Games sugerujący, że film w swojej kolejnej grze zdecyduje się na porzucenie Ziemi na rzecz przestrzeni kosmicznej. Produkcja będzie nosiła nazwę The Dark Pictures: Directive 8020 i wszystko wskazuje na to, że akcja gry zostanie osadzona na pokładzie statku badawczego Cassiopeia, który doznał uszkodzeń podczas badania tajemniczej Charybdy. Przynajmniej tak można wywnioskować z wiadomości głosowych odtworzonych w opublikowanym przez Supermassive Games teaserze.
Co prawda nie brzmi to jakoś bardzo odkrywczo (zwłaszcza, że niedługo zadebiutuje The Callisto Protocol i remake Dead Space’a), ale jestem zaintrygowany tym projektem. Wszakże ten producent już wielokrotnie udowodnił, że potrafi tworzyć świetne horrory, bez względu na to, w jakim settingu się obraca.
Niestety z materiału nie dowiadujemy się niczego więcej. Z pewnością premiery The Dark Pictures: Directive 8020 możemy spodziewać się na pewno w przyszłym roku, lecz konkretny termin nie został jeszcze ujawniony przez twórców. Producent nie podał także, na jakich platformach zagramy w ich nowe dzieło, ale raczej można spodziewać się tych samych urządzeń, co w przypadku The Devil in Me. Wszystko więc wskazuje na to, że najnowsza odsłona antologii będzie dostepna na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One i konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S.)
Zdjęcie: materiały prasowe Supermassive Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.