Data publikacji:

Szalona sprzedaż Stardew Valley. Popularność gry wciąż nie maleje

Studio Concerned Ape opublikowało rozbudowało na swojej stronie wpis poświęcony grze Stardew Valley. Firma zaktualizowała informację odnośnie sprzedaży tego tytułu i trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Największa popularnością cieszy się wersja na PC.
stardew valley
Stardew Valley to fantastyczna produkcja, w której gracze przejmują kontrolę nad młodym farmerem i muszą zająć się gospodarstwem. Oprócz tego mogą wyruszać na różne przygody, odwiedzać pobliskie miasteczko i zakładać rodzinę. Gameplay pod wieloma względami bazuje na kultowej serii Harvest Moon. Okazuje się, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu tytuły, o czym świadczą przede wszystkim wyniki sprzedażowe.
Według informacji przekazane przez studio Concerned Ape, wychodzi na to, że Stardew Valley sprzedało się w ponad dwudziestu milionach egzemplarzy na całym świecie, z czego trzynaście dotyczy wersji na komputery osobiste. Taki wynik robi ogromne wrażenie, ponieważ jest większy, niż w przypadku niejednej gry AAA. Przykładowo – wysokobudżetowe Days Gone sprzedało się w zaledwie dziewięciu milionach kopii. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Stardew Valley potrzebowało aż sześciu lat, żeby dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców.
Zdjęcie: materiały prasowe Concerned Ape