Data publikacji:

Studio Remedy przesuwa premierę swojej najnowszej gry

Fińskie studio Remedy, odpowiedzialne za serię Alan Wake, dwie pierwsze odsłony Max Payne oraz grę Control, ogłosiło, że jest zmuszone przesunąć datę debiutu swojego najnowszego projektu o kodowej nazwie Vanguard. Produkcja jest pierwszym w dorobku dewelopera tytułem wieloosobowym, który dodatkowo skupia się na zabawie kooperacyjnej. Reprezentanci studia potwierdzają, że decyzja ta wpłynie negatywnie na jego prognozy finansowe w tym i przyszłym roku fiskalnym.
Remedy zdecydowało się, że Vanguard pozostanie dłużej na etapie projektowania i wczesnych przygotowań. Do przyszłego roku pracować będzie więc nad nim ograniczona liczba deweloperów. Gdy zakończą oni swoje zadania, zostanie znacząco rozszerzony. O samej grze na razie nie wiadomo wiele, poza tym, że ma działać w modelu free-to-play i jest współfinansowana przez chiński Tencent.
Vanguard będzie pierwszą produkcją multiplayer w dorobku Remedy. Twórcy w wywiadach potwierdzają nawet, że stanowi to dla nich ogromne wyzwanie. Największy problem sprawia przede wszystkim zaprojektowanie tytułu w taki sposób, by spełniał on wymagania gry-usługi i cieszył się przez długi czas zainteresowaniem konsumentów. Poza produkcją, studio pracuje w tej chwili także między innymi nad kolejną osłoną Alana Wake’a.