Data modyfikacji:

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – premiera przesunięta

Twórcy długo wyczekiwanej nowej odsłony serii S.T.A.L.K.E.R. potwierdzili, że planowana na grudzień premiera gry musi zostać przesunięta na przyszły rok. Powodem zmiany jest trwająca wojna w Ukrainie, w której mieści się siedziba studia GSC Game World. Informacji tej towarzyszy nowy filmowy dziennik deweloperski, który pokazuje wyzwania, przed jakim stanęli deweloperzy.
Stalker 2
Dotychczasowe biuro twórców w stolicy kraju musiało zostać ewakuowane, a większość pracowników wraz z szefostwem przeniosła swoją działalność do Pragi. W nowym miejscu autorzy starają się dokończyć grę, a także wesprzeć kolegów i koleżanki z pracy, którzy pozostali w Kijowie.
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl został oficjalnie zapowiedziany jeszcze w 2018 roku, a więc na wczesnym etapie planowania. Poprzednia próba stworzenia gry w 2012 roku zakończyła się niepowodzeniem ze względu na konflikt pomiędzy deweloperami, inwestorami oraz właścicielami praw do marki. Pierwszy zwiastun gry został pokazany w 2021 roku, podczas konferencji prasowej Microsoftu, na której potwierdzono, że tytuł ukaże się równocześnie na PC (Steam) oraz konsolach Xbox Series X|S.