Data modyfikacji:

Google zapewnia – serwis streamingowy Stadia nie zostanie porzucony

Google zapewnia – serwis streamingowy Stadia nie zostanie porzucony
Serwis streamingowy Google Stadia wystartował z wielkim fanfarami w listopadzie 2019 roku. W zamierzeniach miał być rewolucją na rynku, ale bardzo szybko okazało się, że nie sprostał on wielkim planom amerykańskiego giganta, za czym stała przede wszystkim nietrafiona strategia biznesowa. Stadia jest w tej chwili podtrzymywana przy życiu z myślą o garstce stałych użytkowników. Przedstawiciele Google’a zapewnili jednak właśnie po raz kolejny, że nie mają żadnych planów zamknięcia serwisu na dobre.
Co więcej, reprezentanci amerykańskiego giganta podkreślają, że do oferty usługi będą wciąż trafiać nowe gry. Pracownicy Stadii mają według nich pracować stale nad poszukiwaniem kolejnych potencjalnych produkcji. Niestety nie są jednak skorzy do podzielenia się szczegółami na temat tych planów.
Obecnie większość analityków branżowych zgodzi się, że oświadczenia tego typu to zasłona dymna. Google jest znany z bezlitosnego pozbywania się nietrafionych inwestycji, aplikacji oraz serwisów. Dla wielu dni Stadii są więc policzone, a zegar odmierzający czas do jej końca tyka coraz szybciej.
Zdjęcie: Envato Elements