Data modyfikacji:

Sony przygotowuje się do zapowiedzi gamingowych słuchawek i monitorów

Według najświeższych przecieków, Sony szykuje się do zapowiedzi nowej linii gamingowych słuchawek i monitorów, o wspólnej nazwie INZONE. Urządzenia mają zostać oficjalnie pokazane światu do końca tego miesiąca. W sieci pojawiły się też już pierwsze rendery sprzętu, co zdaje się potwierdzać plotki. Według niektórych pogłosek, w tym samym czasie Sony chce pokazać także nowy premiowy kontroler do PlayStation 5.
nowe słuchawki sony
Japoński gigant ma planować w sumie trzy modele headsetów INZONE H3, INZONE H7 oraz INZONE H9. Wszystkie mają podobną zewnętrzną budowę z dużymi białymi nausznikami oraz mikrofonem na sztywnym pałąku. Będą też wyposażone w możliwość obsługi technologii dźwięku 3D audio, którą wspiera PlayStation 5.
Najtańszy model INZONE H3 będzie działał jedynie w trybie przewodowym, łącząc się z innymi urządzeniami za pomocą kabla audio lub USB-C. Droższe INZONE H7 i INZONE H9 zaoferują także możliwość skorzystania z połączenia bezprzewodowego Bluetooth. Słuchawki te będą sprzedawane z odbiornikiem Bluetooth, podłączanym do portu USB, dzięki któremu skorzystamy z nich nie tylko na PS5, ale też na komputerach PC. Model H7 będzie oferował dłuższy czas pracy baterii, z kolei H9 wyposażony zostanie w system aktywnej redukcji szumów. W tej chwili, nawet przybliżona cena urządzeń nie jest znana.
Jeżeli chodzi o monitory z linii Sony INZONE, producent ma planować na razie tylko dwa urządzenia, które zostaną wyposażone w opcje skierowane specjalnie dla użytkowników PlayStation 5. Pierwszy model pracować będzie w rozdzielczości 4K i wspierać częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz, drugi to monitor 1080p działający w maksymalnej częstotliwości 240 Hz. W obu wspierana jest technologia VRR (HDMI/G-Sync) oraz HDR (/HDR600 lub HDR400). Tajemnicą pozostają jednak przekątne przygotowywanych wyświetlaczy.