Data publikacji:

Sony zakończyło ostatecznie sprzedaż PS4

W swoim najnowszym raporcie finansowym Sony przestało uwzględniać informacje o wysłanych do sklepach nowych egzemplarzach konsoli PlayStation 4. Oznacza to, że w ostatnich miesiącach, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, spółka ostatecznie zakończyła produkcje PS4. System trafił w ręce pierwszych graczy w 2013 roku. Warto dodać, że producent przez kilka kolejnych lat dostarczać będzie jeszcze części zamienne oraz zapewniać wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich modeli PS4.
Do marca tego roku do sklepów wysłano w sumie 117,2 milionów sztuk PlayStation 4, co w tej chwili czyni z systemu drugą najlepiej sprzedającą się konsolę stacjonarną w historii, tuż za PlayStation 2, które trafiło do rąk ponad 155 milionów konsumentów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę konsole przenośne, ranking będzie wyglądał jednak nieco inaczej. Nintendo DS sprzedało się bowiem w liczbie 154 milionów sztuk, a Game Boy i Game Boy Color – w ponad 118 milionach sztuk.
Warto też zaznaczyć, że na obecną pozycję w rankingu zajmowaną przez PlayStation 4 wskoczy niedługo Nintendo Switch. Według najnowszych informacji do sklepów wysłano już ponad 111 milionów sztuk hybrydowego systemu. Co ważne, Switch wciąż cieszy się niezwykle wysoką popularnością, japoński producent nie może nadążyć z produkcją odpowiedniej liczby egzemplarzy. Bardzo prawdopodobne, że konsola prześcignie PS4 jeszcze w tym roku.
Zdjęcie: mat. prasowe