Data publikacji:

Soccer Story – zapowiedziano unikalne RPG z piłką nożną

Niezależny deweloper PanicBarn zapowiedział niecodzienną grę RPG Soccer Story, w której wcielamy się w młodego bohatera dysponującego magiczną piłką nożną. Przy pomocy tego artefaktu będzie rozwiązywał zagadki, pomagał napotkanym postaciom, by w ostateczności uratować świat przed zagładą. Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Produkcja w dniu premiery zostanie udostępniona w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.
Trójwymiarowa mapa świata Soccer Story przedstawiona jest w klasycznym widoku izometrycznym, a styl graficzny inspirowany jest serią Pokemon. Historia ma lekki i humorystyczny wydźwięk, główny bohater nie tylko ratuje świat, ale jest także „zbawcą” piłki nożnej, który popularyzuje sport, po tym jak jego uprawianie zostało zakazane przez złą korporację Soccer Inc.
Podczas 15-godzinnej kampanii będziemy eksplorować liczne lokacje, w czym przyda się nam magiczna piłka. Oczywiście nie zabraknie też sposobności, by rozegrać standardowe mecze piłkarskie, także w trybie wieloosobowym dla czterech osób.
Zdjęcie: mat. prasowe