Data modyfikacji:

Skull and Bones – data premiery i zwiastun pirackiej produkcji Ubisoftu

Ubisoft podało datę premiery długo oczekiwanej gry Skull and Bones. Zapowiedzi towarzyszyły także dwa zwiastuny – pierwszy wprowadza nas do pirackiego świata produkcji, drugi przedstawia nam założenia dotyczące przebiegu rozgrywki. Tytuł ukaże się 8 listopada, równocześnie na komputerach PC (Ubisoft Store lub Epic Games Store) oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5.
Akcja Skull and Bones rozgrywa się w złotej epoce piractwa, w świecie, który – w przeciwieństwie do wielu innych gier o podobnej tematyce – nie jest inspirowany Karaibami, ale niebezpiecznymi wodami Oceanu Indyjskiego. Swoją przygodę rozpoczynamy jako anonimowy rozbitek, który trafia do pirackiej osady St. Ann. Staje się ona dla nas bazą wypadową, gdzie możemy kupić lub ulepszyć statek, zatrudnić załogę, uzupełnić zapasy, a także spotkać się z innymi żywymi graczami.
Na początku mamy dostęp tylko do niewielkiej jednomasztowej łodzi, co zmieni się jednak wraz z naszymi postępami w grze i sukcesami podczas polowania, np. na statki kupieckie. Nowe możliwości odblokowujemy dzięki wielostopniowemu systemowi reputacji, wpływającemu na możliwe do wykonania misje oraz ulepszenia i uzbrojenie.
Żeglując, musimy zwracać uwagę nie tylko na niebezpieczne warunki pogodowe, ale też morale załogi, która szybko może się zwrócić przeciw nam. W trakcie eksploracji świata będziemy też zbierać różnego typu zasoby, które wykorzystywane są w systemie craftingu. W Skull and Bones bawić można się również wspólnie z przyjaciółmi, a także prowadzić bitwy morskie z nieznajomymi.