Data modyfikacji:

Prezentacja rozgrywki w Star Wars Jedi: Survivor

Electronic Arts i studio Respawn Entertainement przedstawiły „finalny” zwiastun rozgrywki z nadchodzącego Star Wars Jedi: Survivor (pol. tyt. Star Wars Jedi: Ocalały). Produkcja jest bezpośrednim sequelem dobrze przyjętego Star Wars Jedi: Fallen Order z 2019 roku i piątą grą z uniwersum Star Wars, która ukazała się w przeciągu ostatniej dekady. Star Wars Jedi Ocalały premięrę będzie mieć 28 kwietnia na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz komputerach PC (serwis Steam).
Star Wars Jedi: Ocalały oferuje rozgrywkę w stylu znanym z poprzedniego tytułu serii, równocześnie kontynuując przygody Cala, byłego padwana Jedi, który jako dziecko był świadkiem końca zakonu oraz narodzin Galaktycznego Imperium. Zabawa nadal inspirowana jest produkcjami typu soulslike. Zespół z Respawn Entertainement oddał w ręce graczy zupełnie nową porcję potężnych zdolności i talentów, które przetestować będzie można w walce z nowymi typami oponentów oraz bossów. Wiele z nich posłuży także do eksplorowania rozległych i zapętlonych lokacji, posiadających wiele sekretów i skrótów czekających na odkrycie.
Twórcy skupili się również w dużym stopniu na zaoferowaniu jak największej liczby opcji konfiguracyjnych, zmieniać możemy więc dowolnie różne elementy ekwipunku, jak również wygląd protagonisty (ubrania, fryzury itd.). Dzięki temu, że gra nie musiała być projektowana z myślą o konsolach poprzedniej generacji, fani mogą również liczyć na poprawę jakości oprawy graficznej i wydajności.
Zdjęcie: mat. prasowe.