Data modyfikacji:

Resident Evil 9 będzie nowym rozdziałem w historii serii

Jeden z twórców marki Resident Evil wypowiedział się na temat nadchodzącego fabularnego rozszerzenia do ósmej odsłony cyklu. Z wypowiedzi można wywnioskować, że potencjalna dziewiąta odsłona skupi się na nowych wątkach, które nie będą kontynuacją dotychczasowej historii. Co to oznacza dla graczy?
resident evil
Podczas tegorocznej imprezy Tokyo Game Show dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy odnośnie marki Resident Evil. Japoński producent nie tylko zapowiedział, że remake’i drugiej i trzeciej odsłony dostępne będą na Nintendo Switch w wersji cloud, a także ujawnił premierę Resident Evil 4 Remake na PlayStation 4 oraz przypomniał o edycji Gold ostatniej odsłony cyklu, która 28 października tego roku trafi do sprzedaży. W skład tej edycji wchodzić będzie dodatek fabularny o nazwie Shadows of Rose, który skupi się na perypetiach nastoletniej córki Ethana Wintersa – głównego bohatera podstawowej wersji gry.
Kento Kinishita (reżyser pracujący dla firmy Capcom) w trakcie Tokyo Game Show udzielił wywiadu serwisowi IGN, w którym wyraźnie zaznaczył, że Shadows of Rose ma być ostatnią opowieścią poświęconą rodzinie WIntersów. Wraz z finałem rozszerzenia, pożegnamy się z tymi bohaterami, a ich wątek zostanie definitywnie domknięty. Twórca co prawda nie zdradził, o czym w takim razie będzie opowiadała kolejna część serii, jednakże już teraz mamy potwierdzenie, że twórcy ponownie zdecydują się na wprowadzenie nowego protagonisty, albo skorzystają z dawnych postaci, które odgrywały główne role w starszych częściach.
Niewykluczone też, że „dziewiątka” powróci do ustawienia kamery zza plecami bohatera, ponieważ takowa opcja zostanie udostępniona do Resident Evil Village wraz z premierą edycji Gold. Zanim przyjdzie nam zagrać Resident Evil 9, najpierw do sprzedaży trafi wielce wyczekiwany remake czwartej odsłony serii. Resident Evil 4 udostępnione zostanie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Premiera tej produkcji została zaplanowana na 24 marca 2023 roku, co może oznaczać, że na kolejną część poczekamy do końcówki przyszłych świąt, a może nawet i do 2024 roku.
Na szczegóły dotyczące kontynuacji musimy jeszcze poczekać – najpierw wypadałoby w ogóle, żeby twórcy oficjalnie zapowiedzieli ten tytuł. Patrząc jednak na popularność marki w ostatnich latach, premiera Resident Evil 9 jest bardziej, niż pewna.
Zdjęcie: materiały prasowe Capcomu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.