Data publikacji:

Quake 4 za darmo, ale trzeba trochę pokombinować

Epic Games Store przyzwyczaiło nas do bezpłatnego udostępniania gier, które można przypisać do konta wyłącznie po wejściu do ich aplikacji lub na stronę internetową sklepu. Microsoft również zdecydował się na wręczenie graczom prezentu, lecz dał jeden warunki. Sprawdźcie, jak możecie pobrać Quake 4 bez dodatkowych opłat.
Jako osoba powyżej trzydziestego roku życia, doskonale pamiętam czasy, w których zagrywałem się w pierwszą i drugą odsłonę Quake’a, czego raczej nie powinienem robić w swoim wieku. Prawdziwy przełom dla serii przyszedł jednak dopiero w 1999 roku, kiedy zadebiutowało Quake III: Arena, będące tytułem nastawionym na rozgrywki wieloosobowe.
Nie zliczę godzin (a rodzice pieniędzy…) spędzonych w kawiarence internetowej na wspólnym rozgrywaniu deathmatchy ze znajomymi. Po kilku latach zadebiutowała czwarta część, która na nowo zaoferowała nam rozbudowaną kampanię fabularną. Tytuł nie był już tak dobry jak poprzedniczki, ale w dalszym ciągu potrafił dostarczyć masę frajdy.
Jeżeli nie mieliście do tej pory okazji sprawdzić tego dzieła, to Microsoft przygotował dla was specjalną okazję. Gigant z Redmont umożliwia pobranie za darmo Quake 4 ze swojego cyfrowego sklepu, jednakże najpierw trzeba założyć kontro w Microsoft Store, a następnie pobrać aplikację Xbox Insider Hub. Na tym nie koniec – kolejnym krokiem jest potwierdzenie wzięcia udziału w testach apki. Jeżeli to zrobicie,  w zakładce „wersje zapoznawcze” znajdziecie dostęp do bezpłatnej wersji gry.
Przypominam, że Quake 4 pierwotnie zadebiutowało 18 października 2005 roku na komputerach osobistych, a po miesiącu produkcja doczekała się także wersji na konsolę Xbox 360. Była to też pierwsza odsłona cyklu, za którą nie odpowiadało id Software, tylko amerykańskie Raven Software. To właśnie ten zespół aktualnie należy do Activision Blizzard i zajmuje się rozwijaniem marki Call of Duty – zespół pomaga przy COD: Warzone oraz przygotował remaster Call of Duty: Modern Warfare.
Zdjęcie: materiały prasowe Raven Software