Data modyfikacji:

Prezentacja rozgrywki z Dead Island 2

Deweloperzy ze studia Dambuster przedstawili czternastominutowy zapis rozgrywki z nadchodzącego Dead Island 2, postapokaliptycznej produkcji akcji z zombie w roli głównej. Gra zabiera nas do słonecznego Los Angeles, w którym przemierzać będziemy ulice luksusowej dzielnicy Bel Air, pełnej reprezentatywnych willi, przepychu i bogactwa. Tytuł ukaże się 21 kwietnia na konsolach PlayStation 4 i 5, Xbox Series X|S i Xbox One, a także na komputerach PC (wyłączenie w Epic Games Store).
Na filmie możemy zobaczyć, w jaki sposób deweloperzy podeszli do realizacji systemu walki wręcz i przy użyciu różnego typu narzędzi i broni, który był jedna z największych zalet pierwszej części serii. Twórcy są dumni przede wszystkim z systemu uszkodzeń poszczególnych części ciała niszczonych zombie. Gracze mogą w krwawy sposób odcinać im kończyny oraz wykonywać głębokie cięcia widoczne na ich ubraniach i skórze.
Seria Dead Island narodziła się ponad dziesięć lat temu. Jej pierwszą odsłonę przygotował polski Techland, prawa do marki pozostały jednak w rękach wydawcy, z którym deweloperzy rozstali się po zakończeniu pracy nad grą. Techland zajął się niedługo potem produkcją duchowego następcy Dead Island, którym okazał się Dying Light z 2015 i jego sequel wydany siedem lat później. Dead Island 2 zostało natomiast oryginalnie zapowiedziane w 2014 roku, ale na skutek wielu problemów finansowych i strukturalnych oraz zmiany studia deweloperskiego termin debiutu tytułu był wielokrotnie przesuwany.
Zdjęcie: Materiały prasowe