Data modyfikacji:

Premiery gier – lipiec 2022. Przegląd najciekawszych tytułów

Wakacje to klasyczny sezon ogórkowy w branży gier, w trakcie którego do sprzedaży zazwyczaj trafiają znacznie mniejsze produkcje od twórców niezależnych, a nie wysokobudżetowe gry z segmentu AAA. Czy tak samo jest w tym roku? Sprawdźcie, w jakie tytuły zagramy w lipcu 2022.
Xenoblade Chronicles
Jeżeli zakładaliście, że w lipcu nie będziecie mieli w co grać, to wystarczy, że spojrzycie na poniższą listę, a na pewno znajdziecie coś dla siebie. Oczywiście zawarłem na niej najciekawiej zapowiadające się premiery, ponieważ ogólnie do sprzedaży trafi znacznie więcej produkcji. Jak łatwo można było się domyślać, w większości przypadków są to niewielkie indyki, aczkolwiek znalazło się też coś od dużych wydawców.

Lista gier z lipca 2022:

 1. F1 22 – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (1.07)
 2. Gamedec – SWITCH (1.07)
 3. Arcadegeddon – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (5.07)
 4. Matchpoint: Tennis Championships – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (7.07)
 5. Klonoa Phantasy Reverie Series – PC, PS4, XONE, SWITCH, PS5, XSX (8.07)
 6. MADiSON – PC, PS4, SWITCH, PS5, XSX (8.07)
 7. Hellpoint – PS5, XSX (12.07)
 8. Time on Frog Island – PC, PS4, XONE, SWITCH, PS5, XSX (12.07)
 9. As Dusk Falls – PC, XONE, XSX (19.07)
 10. Endling – PC, PS4, XONE, SWITCH (19.07)
 11. Forza Horizon 5: Hot Wheels – PC, XONE, XSX (19.07)
 12. Stray – PC, PS4, PS5 (19.07)
 13. Hazel Sky – PC, PS4, XONE, SWITCH (20.07)
 14. Digimon Survive – PC, PS4, XONE, SWITCH (29.07)
 15. Xenoblade Chronicles 3 – SWITCH (29.07)

Najważniejsze premiery gier w lipcu 2022 roku

Początek miesiąca to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji, ponieważ na scenie pojawiła się kolejna odsłona popularnej serii F1 od studia Codemasters. Produkcja standardowo zbiera dosyć wysokie oceny od recenzentów z całego świata, więc w tym przypadku raczej nie musicie obawiać się o jakość końcowego produktu. Nie musicie czekać także na premierę, ponieważ tytuł jest już dostępny w sprzedaży. A jeśli zamiast samochodówek wolicie RPG-i, to powinniście zainteresować się Gamedeciem, stworzonym przez polski zespół Anshar Studios. Gra w ubiegłym roku zadebiutowała na PC, a teraz doczekała się wersji dedykowanej Nintendo Switch.
W ostatnich miesiącach w Polsce jest głośno o tenisie, za sprawą wielkich sukcesów Igi Świątek, dlatego już za kilka dni będziecie mogli sami sprawdzić, jak to jest machać rakietą na korcie. Matchpoint: Tennis Championships zapowiada się całkiem ciekawie, choć raczej nie będzie to tytuł, o którym będziemy długo dyskutować w mediach. Tego natomiast nie będzie można powiedzieć o nowym dodatku do Forza Horizon 5. Studio Playground Games po raz kolejny nawiązało współpracę z Hot Wheelsem, co może zaowocować świetną, niezobowiązującą produkcją, idealną na letnie upały.
Po raz kolejny sezon ogórkowy planuje wykorzystać Nintendo, żeby wypuścić do sprzedaży jeden ze swoich hitów. Lipiec zakończymy z prawdziwym przytupem, ponieważ do sprzedaży trafi trzecia odsłona Xenoblade Chronicles. Dwie poprzednie części były fantastyczne, dlatego śmiało można zakładać, że tym razem również będziemy mieć do czynienia z wielkim hitem.
Lipcowych gier szukajcie oczywiście na Ceneo.pl, zarówno w wersjach pudełkowych, jak i cyfrowych. W niektórych przypadkach nie musicie czekać, aż tytuł oficjalnie zadebiutuje, ponieważ można składać zamówienia przedpremierowe. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że produkcja dotrze do was w dniu premiery.
Zdjęcie: materiały prasowe Monolith Soft