Data modyfikacji:

Premiery gier – grudzień 2022. Mocna końcówka roku

W ubiegłym miesiącu do sprzedaży trafiła jedna z ważniejszych premier tego roku – God of War: Ragnarok. Nie oznacza to jednak, że na tym zakończył się sezon gorących premier. Twórcy gier z całego świata mają jeszcze w zanadrzu kilka interesujących tytułów, które powinny przypaść do gustu zarówno fanom gier motoryzacyjnych, jak i kosmicznych horrorów. Sprawdźcie najciekawsze premiery z tego miesiąca.
callisto protocol
Sezon w tym roku jest naprawdę długi. Kiedy mogłoby wydawać się, że w listopadzie zadebiutują najważniejsze produkcje, nie zostanie nic ciekawego na grudzień. A tu wszystko wskazuje na to, że w tym miesiącu również będziemy musieli mocno zastanowić się nad wydatkami, żeby wystarczyło pieniędzy na najciekawsze gry z tego miesiąca. Przygotowałem dla was listę z tytułami, które warto mieć na uwadze.

Gry z grudnia 2022 – lista premier:

 • Papetura – SWITCH (1.12)
 • Marvel’s Midnight Suns – PC, PS5, XSX (2.12)
 • Need for Speed Unbound – PC, PS5, XSX (2.12)
 • The Callisto Protocol – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (2.12)
 • The Knight Witch – PS4, XONE, PS5, XSX (2.12)
 • Assassin’s Creed: Valhalla – Ostatni rozdział – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (6.12)
 • Knights of Honor II: Sovereign – PC (6.12)
 • Hello Neighbor 2 – PC, PS4, XONE, PS5, XSX (6.12)
 • Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion – PC, PS4, XONE, PS5, XSX, SWITCH (13.12)
 • High on Life – PC, XONE, XSX (13.12)
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna – PC, PS5, XSX (14.12)
 • Blacktail – PC, PS5, XSX (15.12)
 • Grime – PS4, XONE, PS5, XSX (15.12)
 • W grudniu w końcu do sprzedaży trafi Marvel’s Midnight Suns, które kilkukrotnie było przesuwane. O jakość gry raczej możemy być spokojni, ponieważ odpowiada za nią doświadczone studio Fraxis, które ma na swoim koncie, takie serie, jak Civilization lub XCOM. Ich najnowsze dzieło również ma być strategią z turowym systemem walki, tyle, że osadzoną w komiksowym uniwersum Marvela.
  A jeżeli nie kręcą was takie klimaty, to tego samego dnia do sprzedaży trafi The Callisto Protocol, które jest zdecydowanie najważniejszą premierą tego miesiąca. W grze studia Striking Distance trafimy do kosmicznego więzienia, gdzie będziemy musieli walczyć o przetrwanie w walce ze zmutowanymi ludźmi. Zapowiada się fantastyczny horror w klimatach Dead Space’a.
  Początek miesiąca może być również nie lada gratką dla miłośników gier wyścigowych. Do sprzedaży trafi bowiem nowa odsłona Need for Speed o nazwie Unbound. W tej części ponownie weźmiemy udział w nielegalnych wyścigach, w trakcie których będziemy musieli również rywalizować z policją.
  Gdy już zaliczycie wszystkie wyścigi, to w drugiej połowie miesiąca czeka na was remaster Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, będąca uzupełnieniem fabuły Final Fantasy VII Remake. Oryginał zadebiutował jeszcze na PSP, dlatego twórcy mieli sporo roboty z przygotowaniem produkcji do współczesnych standardów.
  Posiadaczy konsol PlayStation 5 i Xbox Series X|S z pewnością zainteresuje też to, że w grudniu CD Projekt RED udostępni specjalną aktualizację do trzeciej odsłony Wiedźmina, która dostosuje tę produkcję do standardu konsol nowej generacji. Ubisoft również planuje wsparcie dla swojej największej produkcji ostatnich lat. Assassin’s Creed Valhalla doczeka się ostatniego fabularnego dodatku, mającego być podsumowaniem wszystkich wydarzeń Eivora.
  Zdjęcie: materiały prasowe Striking Distance
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.