Data modyfikacji:

Powstaje gra Kajko i Kokosz, tylko nie wiem, czy to dobrze...

Kultowe polskie komiksy Janusza Christy w ostatnich latach ponownie zaczęły zyskiwać na popularności, co zaowocowało nawet serialem animowanym na Netfliksie. Marka miała już kilkukrotnie do czynienia ze światem gier wideo, lecz nigdy nie odniosła na tym polu wielkiego sukcesu. Czy teraz będzie inaczej? Cóż, raczej nie.
O tym, że trwają prace nad nową produkcją w uniwersum Kajko i Kokosza wiemy już od ubiegłego roku. Wtedy twórcy podzielili się z graczami informacją odnośnie ogólnego zarysu produkcji, zdradzając także na jakich platformach zadebiutuje ich dzieło. Studio Starving Pixel opublikowało też wtedy jeden screenshot, który prezentował się bardzo okazale. Niestety dopiero teraz wyszło na jaw, że był to wyłącznie szkic koncepcyjny, który praktycznie w żaden sposób nie odwzorowywał tego, jak faktycznie będzie prezentowała się ta produkcja – jedyne co w sumie się zgadza, to ustawienie kamery.
Producent opublikował na swoim kanale youtubowym nagranie z wczesnej Alpy gry Kajko i Kokosz: Na Plasterki i… Właściwie ciężko jest mi to określić w prosty sposób, żebym nie wyszedł na zgryźliwego. Choć twórcy zaznaczają, że nie jest to ostateczna wersja, to raczej są małe szanse na poprawę oprawy wizualnej, ponieważ musiałoby to prawdopodobnie wiązać się z rozpoczęciem prac od podstaw.
Grafikę można byłoby jednak przeboleć (gra wygląda jak za czasów Warcrafta III, ale gorzej), ale niestety niezwykle toporny gameplay i fatalne animacje postaci są na ten moment zdecydowanie zbyt mocno odrzucające. Z materiału można także odnieść wrażenie, że interfejs jest jeszcze nieskończony, a wszystkie dodatkowe wstawki (w tym dubbing) zostały wyłącznie przygotowane na potrzeby zwiastuna.
To co zaprezentowano na powyższym materiale filmowy trochę gryzie mi się z ambitnymi planami odnośnie tego tytułu. Gra bowiem reklamowana jest jako rozbudowany hack & slash z możliwością gry w kooperacji, gdzie moglibyśmy przejmować kontrolę nad różnymi bohaterami z tego uniwersum. Rozwój postaci i system walki ma być oparty na papierowym RPG-u Earthdawn, oferujący m.in. piętnaście ścieżek rozwoju herosa. Cóż, efekt końcowy poznamy dopiero w 2023 roku.
Możliwe, że do tego czasu twórcy poprawią rozgrywkę i faktycznie dostaniemy grę godną uwagi. Na co zresztą liczę! Na koniec warto jeszcze dodać, że Kajko i Kokosz: Na Plasterki tworzone jest z myślą o komputerach, PlayStation 4, PlayStation 5 i konsolach Xbox.
Zdjęcie: materiały pasowe Starving Pixel