Data publikacji:

Pokemon Scarlet i Pokemon Violet – zwiastun i nowe informacje

Firmy Nintendo i Pokemon Company przedstawiły najnowsze informacje na temat gier Pokemon Scarlet i Pokemon Violet, które trafią na konsolę Nintendo Switch 18 listopada tego roku. W długim zwiastunie deweloperzy przedstawili najważniejsze cechy oraz nowości nadchodzących tytułów. Poznaliśmy między innymi nazwę regionu, w którym przeżyjemy kolejną przygodę, sylwetki nowych pokemonów i trenerów, a także wcześniej niewidzianą mechanikę dającą nam znaczącą przewagę podczas walki.
Podczas zabawy w Pokemon Scarlet i Violet zwiedzimy rozległy region Paldea, którego krajobraz i charakter jest bardzo mocno wzorowany na Hiszpanii.
Deweloperzy potwierdzili, że jednym z głównych celów naszego bohatera będzie tradycyjnie walka z kolejnymi mistrzami Ligi Pokemon, sprawującymi kontrolę nad odwiedzanymi sale treningowe. Na początku przygody wstępujemy do Akademii Naranja lub Uva (w zależności od wersji tytułu), które specjalizują się w kompleksowym rozwijaniu umiejętności trenerskich absolwentów.
Jedną z najważniejszych nowości jest system Terastal. Podczas walki możemy wykorzystać specjalne klejnoty Tera, które po użyciu pokrywają ciało pokemona błyszczącą kryształową tarczą, zwiększającą siłę jego ataków. Fenomen ten jest jednym z kluczy do zwycięstwa w najtrudniejszych pojedynkach.
W trakcie zabawy będziemy też mogli swobodnie przemieszczać się po otwartych mapach, przedstawiających przeróżne lokacjach regionu Paldea. Wszystkie dzikie pokemony będą widoczne w świecie gry, a wiele z nich pojawi się tylko o konkretnej porze dnia lub nocy.