Data modyfikacji:

Nowy Crash Bandicoot w PlayStation Plus? Jest na to szansa!

Co prawda Sony nie podzieliło się jeszcze z graczami oficjalną rozpiską PlayStation Plus na lipiec 2022 roku, ale od czego są leakerzy? Według wiarygodnej plotki, kolejną darmową grą w ofercie będzie Crash Bandicoot 4: It’s About Time oraz dwa inne tytuły, które powinny zadowolić miłośników horrorów i kooperacyjnych strzelanek.
PlayStation Plus
Kilka dni temu w Polsce zadebiutowało nowe PlayStation Plus, które poszło śladami konkurencyjnego Game Passa. Oczywiście dostęp do dosyć sporej biblioteki gier mają wyłącznie osoby z wyższymi pakietami. Osobom posiadającym dostęp do podstawowego wariantu, pozostaje jedynie w dalszym ciągu liczyć na jak najlepsze gry, które są udostępniane „za darmo” co miesiąc, tak jak to odbywało się do tej pory.
Lada dzień w mediach społecznościowych Sony podzieli się informacją odnośnie oficjalnej lipcowej rozpiski, ale nie musimy czekać do tego czasu, ponieważ lista gier już teraz wyciekła do sieci. Ponownie za przekazanie wiadomości odpowiada niejaki billbil-kun z francuskiego forum Dealabs, który już wielokrotnie ujawniał oferty bezpłatnych produkcji przygotowane dla posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w lipcowym PlayStation Plus pojawią się takie tytuły, jak Crash Bandicoot 4: It’s About Time, The Dark Pictures: Man of Medan oraz Arcadegeddon. Pierwszej produkcji raczej nie trzeba przedstawiać miłośnikom platformówek. Produkcja jest stosunkowo świeża, ponieważ wersja na PS4 i XONE zadebiutowała pod koniec 2020 roku. Za tę odsłonę odpowiada studio Toys for Bob, które doskonale oddało charakter starszych części tworzonych przez Naughty Dog, produkując tym samym jedną z lepszych tego typu gier ostatnich lat.
Man of Medan to z kolei pierwsza odsłona horrorowej antologii The Dark Pictures, za którą odpowiada studio Supermassiver Games, znane przede wszystkim ze świetnego Until Dawn i jeszcze lepszego The Quarry, które trafiło do sprzedaży w czerwcu tego roku. Podobnie, jak w poprzednich dziełach tego producenta, tutaj również mamy do czynienia z bardzo filmową przygodówką, gdzie gameplay sprowadza się przede wszystkim do zaliczania quick time eventów oraz podejmowania decyzji fabularnych w trakcie dialogów.
Arcadegeddon to absolutna świeżynka, ponieważ premiera tego dzieła została zaplanowana na 5 lipca 2022 roku. Za tytuł odpowiada zespół Illfonic (twórcy Predator: Hunting Grounds), który tym razem zdecydował się na stworzenie szalonej kooperacyjnej strzelanki, osadzonej w kolorowym uniwersum czerpiącym garściami z retro klimatu.
Czy powyższe rewelacje okażą się prawdą? Raczej tak, ale mimo wszystko na razie należy traktować je wyłącznie jako plotkę!
Zdjęcie: materiały prasowe PlayStation