Data modyfikacji:

Nowe gry w Game Passie na koniec czerwca. Jest Far Cry i inne hity!

Jeżeli ograliście już wszystkie dotychczasowe gry z Game Passa (ha, to byłoby coś!) i z niecierpliwością wyglądaliście informacji odnośnie kolejnych produkcji, to właśnie nadszedł ten dzień. Microsoft podzielił się listą gier, które trafią do usługi w tym i następnym tygodniu. Standardowo znalazło się miejsce na mniejsze dzieła, ale nie zabrakło też większych hitów od dużych wydawców.
game pass
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się coraz większej liczby gier Ubisoftu w usłudze Xbox Game Pass. Jakiś czas temu subskrybenci otrzymali możliwość ogrywania Assassin’s Creed Origins oraz ulepszonej wersji For Honor, a tymczasem dostaliśmy informację, że za kilka dni zadebiutuje również piąta odsłona Far Cry’a. Produkcja zadebiutowała w 2018 roku, ale w dalszym ciągu prezentuje się na tyle dobrze, że zdecydowanie warto ją nadrobić, jeżeli do tej pory w nią nie graliście. Osadzenie akcji na terenie współczesnych Stanów Zjednoczonych było strzałem w dziesiątkę, tak samo jak skupienie fabuły na fanatycznym kulcie religijnym, prowadzonym przez charyzmatycznego Josepha Seeda.
Oczywiście oprócz Far Cry’a, w usłudze zawitają również inne ciekawe tytuły, jak np. świetna strategia Total War: Three Kingdoms od studia Creative Assembly. W tej odsłonie gracze przenoszą się do starożytnych Chin i trafiają w sam środek wielkiego konfliktu pomiędzy tytułowymi trzema królestwami. A jeśli nie lubicie tego typu produkcji, tylko wolicie bardziej sportowe doznania, to z pewnością zadowoli wad pojawienie się gry FIFA 22, co z pewnością będzie dodatkowym zastrzykiem graczy chętnych do wspólnych potyczek online. W czerwcu udostępnione zostaną również takie tytuły, jak Naraka: Bladepoint oraz trzy zremasterowane odsłony serii Shadowrun.
Szczegółowa lista nowości w Game Passie prezentuje się następująco:
  • Shadowrun Trilogy - Xbox One/Xbox Series X|S/chmura (21.06)
  • Total War: Three Kingdoms - PC (21.06)
  • FIFA 22 - PC/Xbox One/Xbox Series X|S (23.06)
  • Naraka: Bladepoint - PC/Xbox One/Xbox Series X|S/chmura (23.06)
  • Far Cry 5 - PC/Xbox One/Xbox Series X|S/chmura (1.07)
Standardowo z usługi zostanie usuniętych także kilka tytułów, które były dostępne już od jakiegoś czasu. Do końca kwietnia z Game Passa znikną następujące tytuły: FIFA 20, Jurassic World Evolution, Last Stop oraz MotoGP 20. Możliwe, że część z tych produkcji za jakiś czas ponownie będzie dostępna dla subskrybentów, lecz nie wiadomo, kiedy mogłoby to nastąpić.
Zdjęcie: materiały prasowe Xbox