Data modyfikacji:

Ministerstwo Edukacji przygotowało świetny prezent dla graczy

Minęły już dwa lata od chwili, gdy ogłoszono, że polska gra This War of Mine została wpisana na listę uzupełniających lektur szkolnych. Tymczasem Ministerstwo Edukacji, wspólnie ze studiem 11 bit, zdecydowało, że produkcję będzie można za darmo pobierać ze strony rządowej, jednocześnie zyskując dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych.
This War of Mine na PS5 i XSX
This War of Mine to zdecydowanie jedna z lepszych i ważniejszych gier wideo, jaka powstała na terenie naszego kraju. Twórcy wypracowali własną, unikatową formę gameplayu, z pomocą którego chcieli opowiedzieć o koszmarze wojny z perspektywy bezbronnych cywilów. Produkcja pierwotnie trafiła do sprzedaży pod koniec 2014 roku i była dostępna na komputerach osobistych. Następnie studio 11 bit przygotowało wersje na urządzenia mobilne oraz konsole – edycja na PlayStation 5 i Xbox Series X|S jest bardzo świeża, ponieważ zadebiutowała raptem miesiąc temu.
Jeśli jednak jesteście graczami pecetowymi i nigdy nie mieliście do czynienia z tym rewelacyjnym tytułem, to od teraz możecie pobrać This War of Mine całkowicie za darmo. Wystarczy, że wejdziecie na stronę rządową gov.pl, a następnie przejdziecie do zakładki „Gry w edukacji” – to właśnie stąd możecie pobrać grę na swój komputer, bez konieczności zakładania jakiegokolwiek konta. Oprócz tego do ściągnięcia dostępne są również dodatkowe materiały, które zostały stworzone zarówno z myślą o uczniach, jak i nauczycielach. Nie tylko znajdziecie tam broszurę informacyjną o grze oraz instrukcję This War of Mine, ale także gotowy scenariusz na lekcję języka polskiego.
Nie da się ukryć, że taka akcja powinna być jak najbardziej promowana, żeby gry w końcu mogły na stałe dołączyć do systemu edukacji. Zwłaszcza, kiedy mówimy o tak ambitnej produkcji jak This War of Mine, której tematyki idealnie zgrywa się z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów. Dzięki takim grom uczniowie mogą lepiej zrozumieć, co przeżywają Ukraińcy uciekający ze swojego kraju, bądź walczący w nim o przeżycie. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo edukacji będzie rozwijało ten projekt, ponieważ zostało już potwierdzone, że dzieło 11 bit studios jest pierwszą grą dostępną w ramach programu „Gry w edukacji”.
Zdjęcie: materiały prasowe 11 bit studios