Data modyfikacji:

Mikael Hedberg opowiada o Alone in the Dark

Alone in the Dark było częścią organizowanego przez IGN i Feardemic wydarzenia Fear Fest, więc z tej okazji dyrektor kreatywny i scenarzysta w Pieces Interactive Mikael Hedberg (znany między innymi z gier SOMA i Amnesia) podzielił się kilkoma interesującymi przemyśleniami.
alone in the dark
Alone in the Dark ma na celu dać starym graczom coś znajomego, a nowicjuszom coś świeżego. Nie jest to łatwe zadanie, gdy na rynku jest już sześć takich gier! W swoim wywiadzie Mikael Hedberg po raz kolejny podkreślił, że Alone in the Dark nie ma być kontynuacją, ani remakiem, ale raczej czymś zupełnie nowym, w sensie rozbierania starych rzeczy i składania ich na nowo po prostu listem miłosnym do oryginału. Alone in the Dark nie stara się być czymś zupełnie nowym i niespotykanym.
Czytaj również: Najlepsze gry survival
„Chcemy zachować to, co już tu jest” - mówi Hedberg. Studio bardziej stara się uhonorować „niepokojące odczucia” wywoływane przez stare gry, niż próbować je odtworzyć. Pomimo próby uchwycenia niesamowitej esencji, Alone in the Dark zaoferuje graczom zupełnie nową historię, w tym fantastyczną gwiazdorską obsadę z Jodie Comer i Davidem Harbourem!
Hedberg opowiada dalej, jak pracuje się z Comer i Harbourem: „Są fantastyczni” i jak tchnęli życie w bohaterów, Edwarda i Emily. Pierwotnie postacie zostały napisane bardziej w kontekście duetu, jednak Jodie wykonała niesamowitą robotę, nadając smutku i tragedii swojej bohaterce, Emily, co nieco zmieniło założenia. Hedberg stwierdza, że oboje uczynili swoje postacie bardziej interesującymi, niż się spodziewał!
Zdjęcie: materiały prasowe PLAION Polska
Autor: Informacja prasowa