Data modyfikacji:

Microsoft podniesie ceny wszystkich wydawanych przez siebie gier, w tym Starfield

Firma Microsoft potwierdziła, że dołącza do Sony oraz innych kluczowych wydawców gier, takich jak Ubisoft oraz Take-Two, decydując się na stałe podwyższenie ceny tytułów produkowanych przez jej wewnętrzne studia deweloperskie. Podwyżki wejdą w życie w 2023 i dotkną zarówno nowe produkcje Xbox Game Studios, z serii Forza, Halo, Starfield itd., jak i Bethesdy, oznacza to, że nie ominą one wyczekiwanego przez fanów Starfielda.
W oświadczeniu spółki możemy przeczytać o tym, że decyzja jest podyktowana skalą nowych gier oraz oferowanymi przez nie atrakcjami, wykorzystującymi moc nowych Xboksów. Dodajmy, że początkowo Microsoft wzbraniał się przed wprowadzeniem podwyżek i w przeciwieństwie do Sony, wszystkie tytuły na konsolach nowej generacji, które zostały wydane przez firmę, kosztowały tyle samo co na Xboksie One. Obecnie deweloperzy przestają już jednak oferować tytuły dostępne jednocześnie na starych i nowych systemach, tak jak miało to miejsce w przeciągu ostatnich dwóch lat, co jest dobrą wymówką, by wprowadzić zmiany, na które zdecydowała się już cała branża.
W informacji prasowej mowa jest o cenach w amerykańskiej walucie i zmianie z 59,99 na 69,99 dolarów, jeżeli Microsoft weźmie przykład z Sony i zastosuje ten sam przelicznik, nowa cena gier w Polsce wyniesie 339 złotych. Dodajmy jednak, że gigant z Redmond wciąż będzie oferował wszystkie swoje nowe gry bez dodatkowych kosztów, w ramach subskrypcji Game Pass. Zapowiedziana podwyżka może więc być dodatkową zachętą dla konsumentów do wykupienia abonamentu.
Zdjęcie: mat. prasowe.