Data modyfikacji:

Microsoft oskarża Sony o blokowanie gier przed wejściem do Game Passa

microsoft vs sony o game pass
Zakup Activision przez Microsoft ma globalny wydźwięk i fuzją obu firmy przyglądają się rządy wielu państw. Przesłuchania w tej kwestii prowadzone są w tej chwili Brazylii, pojawiają się na nich zarówno przedstawiciele obu amerykańskich spółek, jak i innych dużych firm z branży elektronicznej rozrywki. Te drugie przedstawiają swoje opinie na temat zmiany na rynku, do jakich doprowadzi fuzja. Podczas rozmowy z urzędnikami przedstawiciel Microsoftu oskarżył Sony o podkopywanie pozycji usługi Xbox Game Pass i blokowanie potencjalnie dostępnych w jej ramach gier.
Reprezentant koncernu zrobił to w ramach odpowiedzi na zarzuty Sony, które twierdzi, że po fuzji z Activision, wydawca przestanie publikować swoje tytuły na konsolach PlayStation, w tym niezwykle dla niego ważne tytuły z serii Call of Duty. Poprzez blokowanie gier w Game Passie, Microsoft miał na myśli wykupywanie praw do ekskluzywnego wydawania gier wyłącznie na konsolach PlayStation.
Amerykańska spółka twierdzi także, że Sony obawia się innowacji w klasycznym modelu biznesowym, jakie niesie ze sobą Game Pass, przez co szkodzi nie tylko rozwojowi branży, ale także konsumentom elektronicznej rozrywki.
Zdjęcie: Envato Elements