Data publikacji:

Metroid Dread to najlepiej sprzedająca się odsłona serii. Jednak wynik w dalszym ciągu nie zwala z nóg

Studio Mercury Steam Entertainment ma powody do świętowania. Z danych sprzedażowych opublikowanych przez Nintendo wynika, że ich produkcja sprzedała się znacznie lepiej, niż dotychczasowe odsłony serii Metroid. Tytuł dotarł już do kilku milionów graczy, choć nadal nie jest to szczyt marzeń twórców gier.
metroid
Nie da się ukryć, że Metroid to jedna ze starszych marek w dorobku Nintendo, która od zawsze cieszyła się uznaniem wśród graczy i wysokimi notami od recenzentów. Niestety nigdy nie przełożyło się to na bardzo wysoką sprzedaż, przez co marka została daleko w tyle za Mario, Pokemonami oraz innymi szlagierowymi tytułwami japońskiego dewelopera.
Nie zmienia to faktu, że ekipa Mercury Steam Entertainment może być z siebie dumna, ponieważ udało jej się pobić rekord ustanowiony przez oryginalnego Metroida z 1986 roku – tamten tytuł sprzedał się w 2,73 miliona egzemplarzy, natomiast Metroid Dread już w marcu tego roku dotarło do 2,84 miliona graczy. Od tamtego czasu wynik z pewnością uległ powiększeniu, więc możliwe, że produkcja przekroczyła barierę trzech milionów.
Co prawda, deweloper nigdy nie dobije do wyniku ustanowionego przez wydane w późniejszym terminie Elden Ring (ponad 13 milionów sprzedanych kopii), ale rekord, to rekord. Na pewno jest to dobra motywacja do dalszego wspierania serii Metroid. Teraz pozostaje czekać na premierę trójwymiarowego Metroid Prime 4.
Zdjęcie: Mercury Steam Entertainment
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.