Data publikacji:

Lost Soul Aside - chińskie RPG akcji zmierza na konsole PlayStation

Lost Soul Aside, a więc RPG akcji chińskiego studia Ultizero Games, które zostało przedstawione światu po raz pierwszy w odległym 2016 roku, zyskało wydawcę, jest nim Sony Interactive Entertainment. Spółka wsparła deweloperów w ramach programu China Hero Project, mającemu w zamierzeniu pomagać obiecującym zespołom z Państwa Środka zaistnieć na międzynarodowej arenie. Sony potwierdziło, że gra ukaże się zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5, będąc najpewniej przez pewien czas dostępna wyłącznie na tych platformach.
Lost Soul Aside czerpie inspirację z wielu różnych źródeł, świat gry łączy w sobie elementy znane z zachodnich oraz chińskich powieści, gier i filmów fantasy, jak i science-ficition. Twórcy zapewniają, że produkcja, zbudowana na podstawie silnika Unreal Engine, będzie oferowała nie tylko przyjemną dla oka oprawę graficzną, ale też kompleksowy system walki, w którym korzystać będziemy z wielu różnych broni oraz specjalnych zdolności.
Mimo zapowiedzi, która miała miejsce lata temu, nadal nie znamy przybliżonej daty debiutu Lost Soul Aside. Autorzy zapewniają jednak, że prace postępują w tej chwili w szybkim tempie i w najbliższym czasie będą mieli więcej informacji i materiałów z gry.
Zdjęcie: mat. prasowe.