Data modyfikacji:

Kultowe Alone in the Dark powraca do korzeni serii

Jeżeli byliście rozczarowani ostatnimi grami z cyklu Alone in the Dark, ale za to nie mogliście oderwać się o remake’ów drugiej i trzeciej odsłony Resident Evil, to jest szansa, że właśnie powstaje kolejna produkcja, która spełni wasze oczekiwania. Firma THQ Nordic poinformowała, że rozpoczęto już prace nad reebotem Alone in the Dark. Zobaczcie zwiastun!
alone in the dark
W 1992 roku do sprzedaży trafiła pierwsza odsłona Alone in the Dark, która na dobre zmieniła podejście do tworzenia gier wideo. Studio I-Motion stworzyło prekursora gatunku survival horrorów, z którego czerpali później inni twórcy podczas rozwijania takich marek jak Resident Evil, Silent Hill, Clock Tower czy Parasite Eve. Branża gier nie stoi jednak w miejscu, dlatego producenci nieustannie dostosowują swoje tytuły do oczekiwań graczy.
Najlepszymi reprezentantami współczesnych survival horrorów są gry pokroju Resident Evil 2 Remake lub The Evil Within 2, gdzie nie mamy do czynienia z predefiniowanymi kątami kamery, tylko widokiem zza pleców głównego bohatera. Właśnie w takim kierunku pójdą twórcy nowej wersji Alone in the Dark.
Produkcja szwedzkiego studia Pieces Interactive nie będzie w pełni oryginalnym tytułem, ponieważ twórcy reklamują swoje dzieło jako reboot trzech pierwszych odsłon cyklu, który ma zawierać motywy, miejscówki i niektóre wątki fabularne z klasycznych gier, ale za to zaoferuje całkowicie świeży gameplay i nowy układ lokacji. Rozgrywka ma się skupić na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych i środowiskowych, jednakże nie zabraknie również sytuacji, w których będziemy musieli sięgnąć po broń palną.
Poniżej możecie obejrzeć krótki zwiastun Alone in the Dark, który dokładnie pokazuje, z czym możemy mieć do czynienia. Wygląda to naprawdę klimatycznie!
Niestety na ten moment nie otrzymaliśmy informacji odnośnie daty premiery Alone in the Dark. Zarówno twórcy, jak i wydawca, nie zdradzili nawet kiedy orientacyjnie tytuł może trafić do sprzedaży, co może sugerować, że przed twórcami jest jeszcze sporo pracy. Aczkolwiek firma Plaion, do której należy THQ Nordic, ujawniła, że tytuł będzie można ograć na tegorocznych targach Gamescom. Cóż, możliwe, że wtedy poznamy oficjalny termin wydania gry.
Wiadomo natomiast, na jakich platformach zagramy w najnowsze dzieło studia Pieces Interactive. Twórcy postanowili całkowicie zrezygnować z poprzedniej generacji konsol, przygotowując wyłącznie wersje dedykowane PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Oczywiście gra dostępna będzie również na komputerach osobistych.
Zdjęcie: materiały prasowe Plaion
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.