Data publikacji:

Konsole Xbox nie zdrożeją – gwarantuje Phil Spencer z Microsoftu

Phil Spencer, szef gamingowej dywizji Microsoftu, zapewnił w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNBC, że jego firm nie ma w planach podnoszenia ceny konsol z serii Xbox. Zrobił to oczywiście w odpowiedzi na ostatnie zapowiedzi Sony, które w bezprecedensowym w historii ruchu zdecydowało się na podniesienie ceny oby modeli PlayStation 5. Decyzja ta odbiła się szerokim echem w mediach branżowych oraz wśród przeciętnych graczy.
Według Spencera: „W czasach, gdy nasi konsumenci borykają się z problemami finansowymi oraz większymi obawami o przyszłość, nie wydaje nam się, by dobrym rozwiązaniem było podnoszenie ceny naszych konsol”.
Spencer przypomniał również, że Xbox Series S jest obecnie najtańszą nową konsolą na rynku, która jest świetnym punktem startowym dla osób zainteresowanych produkcjami nowej generacji. Dodał również, że ponad połowa nowych graczy na Xboksie to właśnie właściciele Series S, którzy dzięki usłudze Xbox Game Pass otrzymują od razu dostęp do biblioteki setek nowych i starszych produkcji.
Zdjęcie: mat. prasowe