Data modyfikacji:

Hi-Fi Rush - niespodziewana premiery nowej gry twórców The Evil Within

Wiedzieliście o tym, że studio Tango Gameworks pracuje nad nową produkcją? Nie? Ja też… Okazało się jednak, że twórcy serii The Evil Within od jakiegoś czasu pracowali nad nowym projektem, który już w chwili zapowiedzi doczekał się swojej premiery. Sprawdźcie, o jaki tytuł może chodzić.
Hi-Fi Rush
Uwielbiam takie niespodzianki, jaką zaserwowało nam studio Tango Gameworks podczas dzisiejszej prezentacji Developer_Direct zorganizowanej przez Xboksa i Bethesdę. W trakcie jednego z segmentów prezentacji, na ekranie pojawił się Shinji Mikami (twórca takich serii jak Resident Evil czy Devil May Cry) razem z Johnem Johanasem, którzy poinformowali, że ich studio pracuje nad grą o nazwie Hi-Fi Rush.
Żeby tego było mało, po kilkuminutowej prezentacji dowiedzieliśmy się, że produkcja jest już możliwa do ogrania na komputerach osobistych oraz konsoli nowej generacji Xbox Series X|S. Oczywiście na tym nie koniec atrakcji, ponieważ subskrybenci usług PC i Xbox Game Pass mogą sprawdzić ten tytuł bez dodatkowych opłat.
No dobrze, a czym w takim razie jest Hi-Fi Rush? Z racji tego, że za produkcję odpowiada zespół znany z takich marek, jak The Evil Within czy Ghostwire: Tokyo, śmiało można byłoby zakładać, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym horrorem. Tak się jednak nie stało! Tango Gameworks postanowiło spróbować swoich sił z zupełnie innym rodzajem gry, która na pierwszy rzut oka wygląda jak wariacja gier studia Insomniach Games (a dokładniej ich cyklu Ratchet & Clank i Sunset Overdrive). Gra nie tylko jest utrzymana w komediowym stylu, ale na dodatek oferuje kreskówkową, bardzo kolorową, oprawę wizualną.
Jeśli natomiast chodzi o rozgrywkę, to Hi-Fi Rush jest bardzo dynamiczną grą akcji z elementami strzelankowymi, w której wcielimy się młodego chłopaka pragnącego zostać gwiazdą rocka. Chai ma wbudowany odtwarzacz muzyki w klatkę piersiową, co nie tylko jest fajnym gadżetem, ale także stałym elementem gameplay. Podczas walki z przeciwnikami niezwykle istotne jest wyprowadzanie ciosów w rytm odgrywanych utworów, co znacząco zwiększy możliwości głównego bohatera. Twórcy przy okazji zaangażowali do swojego dzieła kilka cenionych kapel rockowych, jak np. Nine Inch Nails lub The Black Keys.
Na poniższym zapisie Developer_Direct znajdziecie całkiem długi gameplay Hi-Fi Rush. Prezentacja gry zaczyna się w piętnastej minucie:
Zdjęcie: materiały prasowe Xbox Polska
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.