Data modyfikacji:

GWINT: Mag Renegat to kolejna produkcja z uniwersum Wiedźmina od CD Projekt RED

Do sprzedaży w serwisach Steam, GOG.com oraz na urządzeniach mobilnych trafiło samodzielne rozszerzenie fabularne dla gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, zatytułowane Mag Renegat. Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum Wiedźmina i oferuje kampanię przedstawiającą wydarzenia mające miejsce na 100 lat przed przygodami Geralta opisanymi w powieściach i opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego.
GWINT: Mag Renegat przenosi nas do dobrze znanego świata fantasy, w którym na skutek Koniunkcji Sfer pojawiły się monstra terroryzujące cały Kontynent. Ponieważ wiedźmini nie należą jeszcze do codziennego widoku, z nadnaturalnym zagrożeniem muszą zmierzyć się ludzie dysponujący odpowiednimi talentami. Jednym z nich jest bohater gry, mag o imieniu Alzur, który wraz z towarzyszką wyrusza w niebezpieczną podróż. Jej celem jest stworzenie żywej broni, kładącej raz na zawsze kres pladze potworów.
Podczas zabawy będziemy przemierzać mapę świata, przyjmować zadania oraz rozmawiać z napotkanymi postaciami niezależnymi. Pojedynki z przeciwnikami ukazane są w formie gry karcianej w Gwinta. Gracze będą musieli tworzyć odpowiednie talie, dopasowując je do siły i słabości wrogów. Wiele elementów mechaniki jest tutaj losowych, tak więc nawet wielokrotne przechodzenie tych samych segmentów kampanii może być wciąż emocjonujące.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie gry.