Data modyfikacji:

GoldenEye 007 powrócił w wielkim stylu!

Jeżeli pamiętacie czasy Nintendo 64, to z pewnością doskonale znacie growe przygody Jamesa Bonda od legendarnego studia Rare. Twórcy oryginału postanowili powrócić do swojego dzieła, przygotowując nową wersją dla współczesnych konsol. Poznajcie szczegóły tego projektu.
GoldenEye 007
Filmy z Piercem Brosnanem w roli Jamesa Bonda były… dziwne. Ich twórcy zdecydowanie przedobrzyli z niektórymi elementami, aczkolwiek dzisiaj powraca się do nich, jako do ciekawych reliktów końcówki ubiegłego wieku. Bez względu o jakość tych produkcji, bardzo dobrze, że powstały, ponieważ dzięki nim doczekaliśmy się fantastycznej pierwszoosobowej strzelanki.
Oryginalna wersja Goldeneye 007 zadebiutowała w 1997 roku i przez tyle lat była dostępna wyłącznie na konsoli Nintendo 64. Co prawda w późniejszym czasie próbowano powracać do tego dzieła z remasterami, lecz nie miały już one tego klimatu, co pierwowzór.
Dlatego też Rare ponownie wzięło sprawy w swoje ręce. Twórcy kultowego Goldeneye 007 zdecydowali, że nowa wersja gry nie będzie odbiegała zbytnio od oryginału, żeby zachować jej magię. Nie jest to więc stuprocentowy remaster, ale bardziej dopracowany port z kilkoma modyfikacjami w oprawie wizualnej. Oczywiście producent zadbał też o to, żeby gra dostosowana była do współczesnych ekranów telewizorów i monitorów. Otrzymaliśmy więc wysoką rozdzielczość, a także wsparcie dla wyświetlaczy panoramicznych.
Co ciekawe, deweloper nie ograniczył się wyłącznie do kampanii fabularnej. Osoby, które zdecydują się na kupno nowej wersji Goldeney 007 mogą również rozegrać starcia w trybie wieloosobowym. Do dyspozycji oddano również klasyczną rywalizację na podzielonym ekranie dla czterech graczy! Dostępny jest też tryb, w którym musimy przejść grę w jak najkrótszym czasie. To co, gotowi pobijać rekordy innych użytkowników?
W Goldeney 007 możemy zagrać na konsolach poprzedniej generacji – Xbox One oraz Nintendo Switch. Posiadacze sprzętu Microsoftu są jednak na wygranej pozycji, ponieważ dzieło studia Rare już w dniu premiery (ta miała miejsce 27 stycznia bieżącego roku) zostało udostępnione w usłudze Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat.
Zdjęcie: materiały prasowe Rare
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.