Data publikacji:

The Sims w świecie Disneya? Na to wskazuje gameplay z Dreamlight Valley

W kwietniu bieżącego roku otrzymaliśmy informację, że studio Gameloft pracuje nad nową produkcją z uniwersum Disneya. Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak będzie prezentowała się rozgrywka w Dreamlight Valley, ale na szczęście twórcy w końcu podzielili się z graczami kilkuminutowym gameplayem. Wersja early access gry zadebiutuje już 6 września tego roku.
dreamlight valley
Gameloft to popularny twórca gier wideo, który rozpoczął swoją działalność już w 2007 roku. Przez te wszystkie lata studio zasłynęło z produkcji całkiem ciekawych gier mobilnych, z seriami Asphalt i Modern Combat na czele. Francuski deweloper nawiązał jednak współpracę z Disneyem, dzięki czemu otrzymał możliwość stworzenia dwóch produkcji na „duże platformy” dla tego amerykańskiego wydawcy – mowa o takich tytułach, jak Speedstorm oraz Dreamlight Valley. Dzisiaj przyjrzymy się tej drugiej grze, ponieważ twórcy podzielili się właśnie nowym gameplayem.
Materiał z Disney Dreamlight Valley w końcu rozwiał wątpliwości i ujawnił, czym tak naprawdę może być ten tytuł. Wychodzi na to, że będziemy mieć do czynienia z baśniową produkcją, która pod względem rozgrywki czerpie garściami z takich tytułów, jak The Sims oraz Animal Crossing. Zabawa będzie się sprowadzała do odbudowy tytułowej Doliny Snów, lecz w międzyczasie możemy również zająć się takimi czynnościami, jak gotowanie, łowienie ryb, dekorowanie wnętrz oraz stylizowanie wykreowanego przez siebie bohatera. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie, zwłaszcza, że tytuł skierowany jest bardziej w stronę młodszych odbiorców. Zobaczcie sami:
Studio Gameloft poinformowało przy okazji, że już 6 września bieżącego roku produkcja zostanie udostępniona w ramach Wczesnego Dostępu na komputerach osobistych oraz konsolach. Jeśli natomiast chodzi o premierę pełnej wersji Disney Dreamlight Valley, to niestety producent nie ujawnił takiej informacji, sugerując jedynie, że gra powinna trafić do sprzedaży w 2023 roku. Tytuł będzie dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.
Zdjęcie: materiały prasowe Gameloft