Data publikacji:

Poznaliśmy szczegóły edycji specjalnych Resident Evil 4 Remake

Czwarta odsłona Resident Evil na ten moment zapowiada się, jako jedna z ciekawszych premier przyszłego roku. Wydawca doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już teraz zapowiedział, że produkcja doczeka się dwóch specjalnych wydań – deluxe oraz kolekcjonerskiego. Będą one różnić się zawartością oraz oczywiście ceną – od razu ostrzegam, że tanio nie będzie. Zresztą, sprawdźcie sami.
resident evil
Podczas ostatniej prezentacji serii Resident Evil, studio Capcom poruszyło również temat edycji specjalnych remake’u czwartej odsłony cyklu. Co prawda producent nie skorzystał z okazji, żeby wypuścić znowu do sprzedaży wydanie z działającym kontrolerem w kształcie piły mechanicznej (tak było przy okazji oryginału), tylko zdecydował się na bardziej klasyczną kolekcjonerkę, odpowiadającą oczekiwaniom współczesnych graczy. Do sprzedaży łącznie trafią trzy wydania – standardowe, deluxe oraz kolekcjonerskie. Z racji fizycznych gadżetów, to ostatnie dotyczy wyłącznie pudełkowej wersji gry.
Nad standardowym wydaniem raczej nie ma co się rozpisywać, ponieważ mówimy tutaj wyłącznie o pudełku z grą w środku. Ciekawiej prezentuje się już Resident Evil 4 Deluxe Edition, które skupi się w pełni na cyfrowych dodatkach, a jego cena została ustalona na 339 złotych. Jeżeli zdecydujecie się na kupno tego zestawu, to otrzymacie następujące bonusy:
  • cztery kostiumy dla Leona S. Kennedy’ego – Casual, Romantic, Hero i Villain,
  • dwa filtry na ekran, które będzie można aktywować podczas grania w skinach Hero i Villain,
  • dwie dodatkowe bronie – pistoler Sentinel Nine oraz strzelbę Skull Shaker,
  • specjalną mapę, ujawniającą pozycje skarbów, których nie widać na standardowych mapach wewnątrz gry,
  • okulary przeciwsłoneczne dla głównego bohatera,
  • możliwość przełączenia ścieżki dźwiękowej na tę z oryginalnej wersji Resident Evil 4.
Gdybyście jednak byli wielkimi fanami marki i mieli naprawdę zasobny portfel, to możecie również stać się posiadaczami edycji kolekcjonerskiej Resident Evil 4. Jej cena została ustalona na 249,99 dolarów, co w przeliczeniu daje nam ok. 1230 złotych – uff, sporo… No dobra, a co znajdziemy w zestawie? Następujące elementy:
  • płytę z grą,
  • elegancki steelbook,
  • wszystkie cyfrowe dodatki z Deluxe Edition,
  • cyfrową ścieżkę dźwiękową,
  • bardzo ładnie wykonaną figurkę Leona S. Kennedy’ego,
  • artbook,
  • mapę świata gry w formie plakatu,
  • specjalne pudełko do przechowywania zawartości.
To co, na którą edycję się zdecydujecie? Na zastanowienie macie jeszcze trochę czasu, ponieważ premiera Resident Evil 4 Remake została zaplanowana na 24 marca 2023 roku. W grę Capcomu zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Capcomu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.