Data publikacji:

Dwa indyki za darmo w Epic Games Store

Powoli wchodzimy w sezon gorących premier, ale nie oznacza to, że wszyscy muszą wydawać duże pieniądze, żeby móc zagrać w ciekawe produkcje. Jeżeli chcecie trochę zaoszczędzić, to Epic Games przygotował dla was aż dwa prezenty. Sprawdźcie, o jakie tytuły chodzi.
Premiera Forspoken okazała się delikatnym rozczarowaniem, ponieważ gracze spodziewali się czegoś więcej po twórcach bardzo dobrej piętnastej odsłony Final Fantasy. Z kolei Dead Space Remake zbiera fantastyczne oceny, udowadniając, że powracanie do starszych tytułów czasami ma sens i nie jest chamskim skokiem na kasę. Gdybyście jednak nie byli zainteresowani premierowymi tytułami, tylko zbierali pieniądze na coś innego, to Epic Games sprawił, że i tak będziecie mieli w co grać. Na ich platformie udostępnione zostały za darmo dwa tytuły, na które promocja obowiązuje maksymalnie do 2 lutego, do godziny 17:00. Po tym czasie pojawi się oferta z kolejnymi grami.
Pierwszą darmową produkcją w tym tygodniu ma być niejakie Adios od studia Mischief. W tym przypadku mamy do czynienia z narracyjną przygodówką, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Główny bohater jest hodowcą świń w Kansas, którego zwierzaki wykorzystywane są przez mafię do pozbywania się ciał. Protagonista postanawia zerwać z tym procederem, co prowadzi oczywiście do poważnych konsekwencji. Nie grałem w ten tytuł, ale muszę przyznać, ze zapowiada się naprawdę dobrze. Gra jest stosunkowo nowa, bo zadebiutowała 29 czerwca 2021 roku.
Drugi tytuł to z kolei krwawy top-down shooter z elementami survivalu, w którym wcielamy się w Adama walczącego z siłami ciemności. Hell is Others jest premierowym tytułem, dlatego tym bardziej warto go sprawdzić. Za projekt odpowiada studio Strelka Games & Yonder, które zdecydowało się na pixel-artową oprawę wizualną. Gameplay wygląda naprawdę soczyście, a do tego bije z niego pewna tajemniczość. Trochę jak Hotline Miami, tyle, że z potworami.
Epic Games zdradził także, jakie produkcje zostaną udostępnione w przyszłym tygodniu. Oj, będzie na co czekać, ponieważ będziemy mogli pobrać bez dodatkowych opłat, takie gry, jak City of Gangsters oraz Dishonored: Death of the Outsider, za które odpowiada doświadczone studio Arkane.
Zdjęcie: materiały prasowe Epic Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.