Data modyfikacji:

Dr. Fetus’ Mean Meat Machine - spin-off legendarnego Super Meat Boy zmierza na PC i konsole

Dr. Fetus’ Mean Meat Machine - spin-off
Headup Games oraz Team Meat zapowiedziały spin-off legendarnej dwuwymiarowej platformówki Super Meat Boy, zatytułowany Dr. Fetus’ Mean Meat Machine. Jego głównym bohaterem jest czarny charakter z oryginału, ale twórcy postanowili zmienić kompletnie gatunek gry, zamiast pokonywać niebezpieczne poziomy platformowe będziemy bawili się w stylu logiczno-zręcznościowych produkcji typu match-4, takich jak Puyu Puyo. Tytuł zadebiutuje w tym roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz komputerach PC (w sklepach Steam, Epic Games Store oraz GOG).
Deweloperzy Dr. Fetus’ Mean Meat Machine obiecują 100 zróżnicowanych poziomów, które urozmaicać będą przeróżne pułapki utrudniające ułożenie linii składających się z czterech bloków w tych samych kolorach. Na graczy czekać będą nowe walki z różnymi bossami. Ścieżka dźwiękowa składać ma się z nowych utworów, a także remiksów kawałków znanych z soundtracków z oryginalnej gry.
Dodajmy, że Super Meat Boy zadebiutował w 2010 roku, z miejsca stając się platformówkowym klasykiem, a także jedną z najpopularniejszych gier niezależnych. Sukces i rozpoznawalność twórcom przypieczętowało również to, że byli jednymi z bohaterów głośnego filmu dokumentalnego Indie Game: The Movie, który opowiadał o raczkującej wówczas scenie gier indie. Od czasu premiery SMB doczekał się rozszerzonych edycji na konsolach oraz sequela wydanego w 2020 roku pod tytułem Super Meat Boy Forever.
Zdjęcie: mat. prasowe