Data modyfikacji:

Disney Speedstorm - gokartowa gra wyścigowa z postaciami Disneya

Studio Gameloft przedstawiło pierwszy zwiastun gokartowej gry wyścigowej Disney Speedstorm, w której gracze ścigają się na torach inspirowanych najpopularniejszymi animowanymi i aktorskimi filmami wytwórni Disney oraz studia Pixar, wcielając się w świetnie znane disnejowskie postacie znane z małego i dużego ekranu. Produkcja ukaże się w 2023 roku na konsolach PS4, PS5, Xbox Series, Xbox One, Nintendo Switch, a także komputerach PC (Steam, Epic Games Store oraz Microsoft Store).
Disney Speedstorm jest zręcznościową grą wyścigową, która ma być łatwa w opanowaniu nawet dla laika. Podczas jazdy stosować będziemy jednak zaawansowane techniki, takie jak driftowanie, a także wykorzystanie turbodoładowania w najbardziej odpowiednim do tego momencie. Przewagę na torze zyskujemy także podwyższając statystyki poszczególnych kierowców, zdobywając przy tym ich specjalne zdolności. Produkcja zaoferuje możliwość zabawy w pojedynkę z komputerowymi przeciwnikami oraz z innymi osobami, lokalnie na podzielonym ekranie, albo w sieci.
Za produkcję gry odpowiada zespół pracujący na wyścigowym cykle Asphalt, znanym z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android. Disney Speedstorm będzie można pobrać kompletnie za darmo, bowiem tytuł udostępniony zostanie w modelu free-to-play. Twórcy obiecują, że będzie ona stale rozszerzany o nową zawartość, w ramach sezonów. Na fanów czekać mają nowi kierowcy, trasy, samochody, a także przeróżne przedmioty kosmetyczne. Nie ma wątpliwości co do tego, że większość z nich będzie udostępniona jedynie za pośrednictwem mikrotranskacji.
Zdjęcie: mat. prasowe.