Data publikacji:

Deathloop z trybem fotograficznym i easy mode? FromSoftware powinno się uczyć!

Arkane Studios w dalszym ciągu wspiera swój ubiegłoroczny przebój, oddając w ręce graczy nowe funkcjonalności oraz dodatkowe mechaniki zabawy. Wraz z najnowszą aktualizacją, do gry Deathloop dołączył rozbudowany tryb fotograficzny, a także ogromna liczba funkcji zwiększających przystępność rozgrywki, dla osób, które nie radziły sobie w walce z przeciwnikami.
deathloop
Podczas testowania Deathloop nigdy nie myślałem o tym, że w grze brakuje mi trybu fotograficznego, ale jak widać, inni gracze potrzebowali takiej opcji. Arkane Studios postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów, dodając do produkcji możliwość wykonywania przepięknych screenshotów – podczas robienia zdjęć można ustawiać wiele parametrów, zarówno jeśli chodzi o obraz, jak i pozycje głównego bohatera. Dzięki temu gracze mają możliwość tworzenia unikatowych fotografii, ograniczonych wyłącznie ich wyobraźnią.
Tryb fotograficzny to ciekawy bonus, lecz zdecydowanie ważniejszą nowością są tzw. ułatwienia dostępności. Pracownicy firmy Arkane Studios dokładnie śledzili komentarze graczy w mediach społecznościowych, zbierając informacje, co sprawia im trudności podczas zabawy i z czym muszą się borykać ze względu na swoje problemy wynikające np. z niepełnosprawności lub innych problemów.
Twórcy postanowili więc dołożyć do gry multum dodatkowych opcji, umożliwiających modyfikowanie rozgrywki do własnych potrzeb. Od teraz mamy możliwość dostosowania poziomu trudności walki z przeciwnikami, regulowania liczby powtórek cyklów, zmniejszania szybkości gry itp. Ponadto można modyfikować wielkość interfejsu oraz wyświetlanych na ekranie napisów.
Jest to niezwykle istotne dla osób, które bardzo chciały zagrać w ten tytuł, ale nie były w stanie tego zrobić z powodów od niech niezależnych. Za takie coś należą się ogromne brawa dla producenta! Jednocześnie liczę na to, że inni deweloperzy także zwrócą na to uwagę w swoich tytułach – tak, mam na myśli twórców Elden Ringa.
Zdjęcie: materiały prasowe Arkane Studios