Data publikacji:

Darmowe rozszerzenie do Elden Ring

Studio FromSoftware udostępniło darmowe rozszerzenie do Elden Ring, które jest częścią najnowszej aktualizacji gry na PC i konsolach, zawierającej drobne techniczne poprawki. Pozwala ono po raz pierwszy postawić nogę w wnętrzu trzech koloseów, które gracze mogli znaleźć podróżując po mapie świata. Do tej pory lokacje te były niedostępne i nie spełniały żadnych praktycznych funkcji, ale praktycznie od samej od premiery gry, która nastąpiła w lutym tego roku, fani zastanawiali się, czy i kiedy będą mogli je odwiedzić.
Dzięki krążącym po sieci plotkom oraz informacjom znalezionym w plikach gry, o opublikowanym właśnie rozszerzeniu wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Zaskoczeniem może być jednak to, że jest ono całkowicie darmowe. Co w takim razie oferuje ono fanom? W rzeczy samej jest wyczekiwanym trybem zabawy PvP, w którym gracze walczą ze sobą na „ubitej ziemi”.
Ponieważ pojedynki odbywają się na arenach gracze nie mogą wykorzystać dla swojej przewagi ukształtowania terenu, czy też przemieszczających się po mapie stworów. Starcia na arenie są więc teoretycznie najczystszym testem ekwipunku i zdolności. Rozszerzenie pozwala prowadzić boje pomiędzy dwoma graczami lub stającymi naprzeciw siebie trzyosobowymi drużynami. Uczestnicy pojedynków mogą dodatkowo przyzywać korzystając ze znalezionych prochów.
FromSoftware pracuje w tej chwili najprawdopodobniej nad jednym lub kilkoma DLC do Elden Ring. Na razie trudno przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się wieści na ich temat.
Zdjęcie: mat. prasowe.