Data modyfikacji:

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition – nowe wydanie hitu CD Projekt RED

Polskie studio CD Projekt RED w dalszym ciągu nie daje nam zapomnieć o jednej ze swoich ważniejszych produkcji. Developer zapowiedział, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi ostateczne wydanie Cyberpunka 2077. Sprawdźcie zawartość Ultimate Edition i poznajcie jego cenę.
cyberpunk 2077 ultimate edition

Zawartość Cyberpunk 2077: Ultimate Edition – co znajdziemy w środku?

Jeżeli do tej pory nie graliście w Cyberpunka 2077 i nie posiadacie swojego egzemplarza z tym tytułem, to teraz będzie ku temu idealna okazja. Otóż CD Projekt RED umieściło w Ultimate Edition pełną zawartość, jaka została przygotowana dotychczas dla tego tytułu. Oznacza to, że decydując się na kupno tego wydania, otrzymacie w zestawie pełną wersję gry wraz z aktualizacją 2.0 oraz rozszerzenie fabularne Widmo wolności. Oprócz tego czekają na was do pobrania wszystkie dostępne cyfrowe bonusy, w tym pakiet przedmiotów z programu „Moje nagrody”.

Na jakich platformach dostępne będzie Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Pierwotnie Cyberpunk 2077 został wydany również na konsolach poprzedniej generacji, jednakże wersja na PlayStation 4 i Xbox One przez długi czas miała problemy z utrzymaniem stabilnej płynności i oprawy wizualnej na przyzwoitym poziomie. Dlatego też polskie studio CD Projekt RED zrezygnowało z dalszego wspierania starych platform, w związku z czym rozszerzenie zostało wydane wyłącznie na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Siłą rzeczy oznacza to, że Ultimate Edition dostępne jest wyłącznie na pecetach i sprzętach nowej generacji.

Kiedy Cyberpunk 2077: Ultimate Edition trafi do sprzedaży? Jaka cena?

Producent poinformował, że oficjalna premiera Cyberpunk 2077: Ultimate Edition nastąpi 5 grudnia 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Termin ten dotyczy zarówno pudełkowego wydania, jak i wersji dostępnej w cyfrowej dystrybucji. Oficjalna cena fizycznej kopii została ustalona na 259 złotych w przypadku konsolowej wersji – obie dostępne są na Ceneo.pl, gdzie przy okazji znajdziecie nieco tańsze oferty. Należy przy tym zaznaczyć, że edycja na Xbox Series X oferuje płytę z pełną zawartością. W przypadku PlayStation 5 na krążku znajdziemy wyłącznie „podstawkę”. Żeby uzyskać dostęp do Widma wolności, konieczne jest wykorzystanie w PS Store kodu na dodatek, który znajduje się w pudełku.

Czy warto kupić Cyberpunk 2077: Ultimate Edition?

Zdecydowanie warto! Choć Cyberpunk 2077 miał kiepski początek, to jednak studio CD Projekt RED w pocie czoła naprawiało błędy, optymalizowało grę oraz dodawało nową zawartość. Pod koniec września bieżącego roku producent wypuścił bardzo dużą aktualizację 2.0, która wprowadziła szereg zmian w rozgrywce. Twórcy nie tylko dodali nową zawartość (nowy system policji, strzelanie z auta itp.), ale także usprawnili sztuczną inteligencję przeciwników, zmodyfikowali netrunning oraz całkowicie przemodelowali system ulepszania głównego bohatera, oferując graczom bardziej przemyślane drzewko rozwoju.
Kupno Ultimate Edition jest też dobrym pomysłem ze względu na fantastyczne rozszerzenie Widmo wolności, które oferuje co najmniej kilkanaście godzin dodatkowej zabawy. Producent przygotował nowy wątek, w którym protagonista (lub protagonistka) Cyberpunka 2077 wpada w sam środku wielkiego spisku z udziałem rządu, tajnych agentów i groźnych kryminalistów. Dodatek składa się z wielu pobocznych aktywności oraz świetnie napisanych misji głównych, w których podejmujemy całą masę istotnych decyzji mających bezpośrednie przełożenie na finał opowieści.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.