Data modyfikacji:

Convallaria to nowy trzecioosobowy shooter multi player wydawany przez Sony

Firma Sony Interactive Entertainment zapowiedziała, że została oficjalnym wydawcą trzecioosobowej strzelanki Convallaria, która produkowana jest przez chińskie studio Loong Force. Tytuł ukaże się w jeszcze bliżej niesprecyzowanym terminie zarówno na konsolach PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Decyzja Sony o wsparciu twórców jest częścią inicjatywy spółki pod nazwą China Hero Project, która ma pomóc deweloperom z Państwa Środka w zaistnieniu na zachodnich rynkach.
Convallaria jest pełnym akcji shooterem osadzonym w świecie, w którym mieszają się ze sobą elementy fantasy oraz science-fiction. Chociaż gra zaoferuje kampanię fabularną, w dużej mierze skupia się na rozgrywkach multiplayer, pozwalając różnym graczom na współpracę w trybie PVE i wspólną walkę z potężnymi bossami. Na jednej mapie znajdować może się do 100 osób, każda z nich będzie korzystała z bogatego arsenału broni, pozwalającego na zrealizowanie różnych strategii na polu bitwy.
Studio Loong Force założone została w 2016 roku, a w jego szeregach znajduje się wielu doświadczonych deweloperów, pracujących wcześniej w międzynarodowych zespołach. Convallaria jest wynikiem ich długich wysiłków, a także pokonania wielu niespodziewanych przeszkód, które w tym czasie stanęły na ich drodze. Dodajmy, że pierwsze zwiastuny Convallarii pojawiły się w sieci już kilka lat temu.
Zdjęcie: mat. prasowe.