Data publikacji:

Trwają prace nad remastered Commandos 3. Jest zwiastun i data premiery

Miłośnicy serii Commandos z pewnością cieszą się z faktu, że prawa do marki przejęła firma Kalypso Media, która ochoczo przygotowuje remastery starszych odsłon tej serii. Dwa lata temu zadebiutowała odświeżona druga odsłona, a tymczasem otrzymaliśmy zapowiedź poprawionej „trójki”.
Co prawda trzecia odsłona Commandos nie została już tak dobrze przyjęta, jak kultowa druga część, lecz w dalszym ciągu mieliśmy do czynienia z bardzo dobrze zrealizowaną strategią taktyczną, w której ponownie kontrolowaliśmy poczynania niewielkiego oddziału tytułowych komandosów. Od premiery gry minęło już prawie dwadzieścia lat, dlatego studio Kalypso Media stwierdziło, że to najlepszy moment, żeby odświeżyć tego klasyka.
Premiera Commandos 3 HD Remaster odbędzie się we wrześniu tego roku, lecz dokładny termin nie został jeszcze ujawniony. Twórcy potwierdzili natomiast, że ich produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W grę oczywiście zagrają również posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S ze względu na wsparcie dla wstecznej kompatybilności. Posiadacze sprzętu Microsoftu mają dodatkowe powody do radości, ponieważ tytuł już w dniu premiery dostępny będzie w ofercie Game Passa.
Twórcy nie planują zmieniać fabuły oraz głównych założeń gry. W Commandos 3 HD Remaster w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z dwunastoma skomplikowanymi misjami oraz sześcioma zróżnicowanymi bohaterami. Studio Kalypso Media największy nacisk położyło na wprowadzenie zmian w oprawie wizualnej, przemodelowując całkowicie wszystkie trójwymiarowe modele oraz tekstury. Producent wprowadził także szereg zmian w interfejsie i dostosował sterowanie do współczesnych standardów.
Ponoć o wiele lepiej ma sprawdzać się także sztuczna inteligencja przeciwników. Dla nowych graczy przygotowano również poprawiony samouczek, który ma być bardziej przystępny i dokładniejszy. Commandos 3 HD Remaster zaoferuje również możliwość gry wieloosobowej dla maksymalnie ośmiu graczy – pojawią się m.in. tryby Capture the Flag oraz Deathmatch.

Zwiastun Commandos 3 HD Remaster

Zdjęcie: materiały prasowe Kalypso Media