Data modyfikacji:

Battlefield 3 Reality Mod – premiera długo oczekiwanej modyfikacji w tym tygodniu

Wielu zagorzałych miłośników serii Battlefield powinna ucieszyć wiadomość, że 17 lipca opublikowana zostanie długo oczekiwana kompleksowa modyfikacja gry Battlefield 3, o nazwie Reality Mod, nad którą prace trwały blisko siedem lat. Mod zaoferuje fanom znacznie rozbudowany model rozgrywki, skierowany do osób preferujących mnie wybuchową, ale za to bardziej taktyczną i wciągającą zabawę w gronie znajomych, podobną do tej, którą oferuje wiele popularnych symulatorów pola walki, takich jak seria ArmA.
Twórcy moda nie próżnowali i lista wprowadzonych przez nich nowości jest niezwykle obszerna (szczegóły warto sprawdzić na oficjalnej stronie modyfikacji). Amatorscy deweloperzy przygotowali nowy interfejs użytkownika, ułatwiający synchronizację akcji z innymi członkami drużyny, a także narzędzia do szybkiej komunikacji oraz opracowywania strategii ataku lub obrony. Nowością jest także rozbudowany czat głosowy, w którym siła głosu gracza zależeć będzie od jego pozycji i otoczenia.
Modyfikacjom uległo wiele aspektów gry, począwszy od szybkości poruszania się jednostek i ich animacji, po zachowanie się broni i pojazdów. Kompletnie nowe są też tekstury, wiele modeli 3D, mapy oraz warianty zabawy. Na graczy czekać będzie też dynamicznie zmieniająca się pogoda oraz cykl dnia i nocy. Jednorazowo na serwerze spotkamy się nawet ze 100 innymi osobami.
Battlefield 3 Reality Mod będzie można pobrać całkowicie za darmo. Aby zainstalować modyfikację, musimy jednak posiadać pełną wersję Battlefield 3 na PC wraz z wszystkimi DLC.