Data modyfikacji:

Avatar: Frontiers of Pandora – gra na podstawie filmowej serii ukaże się najpewniej w listopadzie

Avatar: Frontiers of Pandora to ambitna gra z otwartym światem, która zapowiedziana została jeszcze w 2017 roku. Produkcja oparta jest na filmowej serii „Avatar”, której drugą odsłonę, po wieloletnim opóźnieniu, zobaczmy w kinach w tym roku. Według niepotwierdzonych plotek, dzieło studia Massive Entertainment (Tom Clancy's The Division i The Division 2) trafi tej jesieni na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5 i komputery PC.
Pogłoski pochodzą od znanego informatora, Toma Hendersona, który potwierdza, że Avatar ukaże się najprawdopodobniej 11 lub 18 listopada. Premiera tytułu z pewnością pomoże w promocji drugiego filmu z serii („Avatar: Istota wody”), w reżyserii Jamesa Camerona, który pojawi się na srebrnych ekranach w grudniu.
Przypomnijmy, że Avatar: Frontiers of Pandora będzie produkcją akcji z elementami przygodowymi, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w niej w przedstawiciela rasy Na’vi, zwiedzając niewidziane wcześniej lokacje znanego ze srebrnego ekranu księżyca Pandora. Tytuł zbudowany jest w oparciu o silnik Snowdrop i powstaje w ścisłej współpracy z zespołem Camerona. Deweloperzy mogli więc korzystać do woli z materiałów źródłowych, modeli 3D oraz szkiców koncepcyjnych używanych podczas kręcenia „Avatara”.