Data modyfikacji:

Kolejna aktualizacja No Man's Sky wprowadza nową kategorię przeciwników

Studio Hello Games opublikowało kolejną darmową aktualizację dla No Man’s Sky, która zatytułowana została Interceptor. Jak zwykle fani gry mogą liczyć wiele interesujących nowości, wprowadzających interesujące elementy rozgrywki. Jedną z najważniejszych nowinek jest wcześniej niewidziany typ planet oraz przeciwników, których spotkamy na ich powierzchni. Spotkamy się na nich z tajemniczymi kryształami, zmieniającymi nie tylko gelologię świata, ale również zachowania sentineli, a więc robotów strzegących całą galaktykę.
Nowy typ sentineli jest nie tylko agresywny wobec postaci gracza, ale występuję też w kilku różnych wariantach. Szeregi standardowych mechanicznych strażników zostały również rozszerzone w aktualizacji. Możemy teraz natrafić również na ich flagowe statki kosmiczne, które da się przejąć lub zniszczyć dysponując odpowiednio silnym uzbrojeniem. Czasem natkniemy też na ich rozbite wraki. Przy okazji twórcy udoskonalili również AI przeciwników, co powinno spodobać się fanom, którzy wciąż nie są do końca zadowoleni z przebiegu walki w grze.
Patch oddaje w nasze ręce również sporo nowych technologii i broni, które możemy dodać do naszego arsenału. Poza tym deweloperzy usunęli też wiele drobnych błędów oraz wprowadzili szereg szlifów do trybu VR i kompatybilności produkcji z okularami PlayStation VR2. Zapowiedzieli też, że w przyszłości miłośnicy wirtualnej rzeczywistości mogą liczyć na dalsze poprawki, uprzyjemniające komfort zabawy.
Zdjęcie: mat. prasowe