Data modyfikacji:

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Recenzja, poradnik i wymagania

Jedna z lepiej ocenianych odsłon serii powróciła w odświeżonej formie dzięki studio Stellar Entertainment. Sprawdźcie, na jakich platformach zagracie w Need for Speed: Hot Pursuit Remastered i czy warto zainwestować pieniądze w ten tytuł.

need for speed hot pursuit remastered

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-2120 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5750 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 45 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 45 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Czy warto zagrać w Need for Speed: Hot Pursuit Remastered? Recenzja gry

Hot Pursuit z 2010 roku to zdecydowanie jedna z moich ulubionych odsłon cyklu Need for Speed, w którą namiętnie zagrywałem się swego czasu na konsoli PlayStation 3. Od tamtego czasu do sprzedaży trafiło kilka kolejnych części, które choć dawały mi frajdę, to jednak nie dorównywały poziomem  grze stworzonej przez Criterion Games.

Twórcy fenomenalnej serii Burnout zachwycili mnie wtedy kampanią podzieloną na „policjantów i złodziei”, a także bardzo dynamicznym gameplayem, w którym nie liczyło się tylko dojechanie do mety, ale również przetrwanie na trasie. Do remastera podchodziłem więc z otwartymi ramionami i muszę przyznać, ze się nie zawiodłem!

Oprawa wizualna na PlayStation 4 Pro prezentuje się naprawdę okazale, choć czuć, że jest to tytuł sprzed dekady. Mimo wszystko produkcja nie straciła swojego uroku i nadal jest tak bardzo widowiskowa, jak dawniej. A nawet bardziej, ponieważ w wyższej rozdzielczości i przy stabilnym klatkarzu w Hot Pursuit gra się jeszcze lepiej, niż w oryginał.

Studio odpowiedzialne za przygotowanie odświeżonej wersji gry nie wprowadziło żadnych zmian w gameplayu, tylko dostosowało tytuł do nowych urządzeń. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej, osoby, które wcześniej nie grały, w końcu mogą nadrobić tytuł na współczesnych konsolach.

Jeśli więc kręcą was sentymentalne powroty do przeszłości, albo to będzie wasz pierwszy kontakt z grą, to zdecydowanie powinniście dać szansę Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Zwłaszcza, że produkcja wspiera funkcję cross-play, dzięki czemu możecie grać w trybie multiplayer ze znajomymi, którzy posiadają ten tytuł na innych platformach.

Sprawdź również, czy warto zagrać w grę Need for Speed: Heat.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered – poradnik

Ile godzin zajmuje ukończenie Need for Speed: Hot Pursuit Remastered?

Jeżeli zaliczanie kolejnych poziomów nie będzie sprawiało wam problemów, to wszystkie wyścigi i pościgi policyjne powinnyście zaliczyć w około piętnaście godzin. Do wymaksowania Hot Pursuit Remastered będziecie potrzebować natomiast co najmniej kilkanaście godzin więcej. Dlaczego tak długo? Ponieważ nowa wersja posiada wszystkie dotychczasowe rozszerzenia. 

Na czym zagrać w Need for Speed: Hot Pursuit Remastered?

Zremasterowana odsłona Need for Speed: Hot Pursuit dostępna jest na pecetach, a także konsolach PlayStation 4, Xbox One I Nintendo Switch.

Premiera Need for Speed: Hot Pursuit Remastered – kiedy?

Dzieło studia Stellar Entertainment zadebiutowało 6 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 I Xbox One. Natomiast premiera wersji na Nintendo Switch zaplanowana została na 13 listopada tego samego roku.

Grę do testów dostarczyła firma Monday PR, za co serdecznie dziękuję!