Data modyfikacji:

Najlepsze pady do konsoli Nintendo Switch – polecane modele

Nintendo Switch, dzięki obszernej bibliotece gier oraz unikalnej budowie oraz funkcjom, jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii. Po urządzenie sięgają zarówno zapaleńcy, wybierający intensywne produkcje akcji, strategie oraz RPG, jak również niedzielni gracze, preferujący proste gry imprezowe. Bez względu na preferowany gatunek oraz sposób zabawy, dobrym pomysłem dla większości właścicieli systemu będzie zakup dodatkowego kontrolera.
najlepszy pad do nintendo switch

O czym należy pamiętać, kupując dodatkowy gamepad do konsoli Nintendo Switch?

Na zakup dodatkowego kontrolera decydujemy się zazwyczaj wówczas, gdy mamy zamiar grać na jednym ekranie z kilkoma osobami. Joy-Cony dołączane do konsoli nie są też specjalnie wygodne, gdy bawimy się niektórymi gatunkami, zwłaszcza produkcjami akcji oraz dwuwymiarowymi, platformówkami i bijatykami. Dodatkowy kontroler będzie najczęściej znacznie wygodniejszy w użyciu. Co więcej, w ofercie producentów znajdziemy też sprzęt przewodowy, pozwalający zapomnieć nam o potrzebie ładowania baterii.
Warto pamiętać, że wszystkie kontrolery sprzedawane przez firmy trzecie pozbawione są sensorów ruchu i podczerwieni, jak również funkcji HD Rumble, a więc możliwości wytwarzania bardzo dokładnych wibracji naśladujących to, co dzieje się na ekranie. Funkcję tę wykorzystują jednak tylko w pełni wybrane gry.

Nintendo Switch Lite – czy podłączę do konsoli zewnętrzny kontroler?

Jeżeli posiadamy przenośną konsolę Nintendo Switch Lite, nie musimy się obawiać – do sprzętu cały czas można podłączyć zewnętrzne kontrolery. Ze względu na brak doku telewizyjnego, muszą one jednak korzystać wyłącznie z komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Do wygodnego korzystania z zewnętrznego pada przyda się solidna podstawka (stand), która ustawi Switcha w dogodnej dla nas pozycji.

Pad do Nintendo Switch – polecane kontrolery

Nintendo Switch Joy-Con

Klasyczne Joy-Cony od Nintendo. Posiadając dwie pary kontrolerów, możemy grać na jednym ekranie razem z trzema innymi osobami. Kontrolery nie różnią się niczym od tych, które znajdują się w zestawie z konsolą. Konsumenci mogą jednak wybierać modele w innych niż standardowe kolorach.

Nintendo Switch Pro Controller

Oryginalny bezprzewodowy gamepad w klasycznej formie z dwoma gałkami analogowymi, który produkowany jest przez Nintendo. Dla wielu osób model ten pozostaje wciąż najlepszym kontrolerem do konsoli. Sprzęt oferuje wsparcie dla technologii HD Rumble oraz ma wbudowany czytnik NFC, pozwalający na aktywowanie figurek amiibo. Do zalet urządzenia należy także obudowa i przyciski wykonane z wytrzymałego tworzywa wysokiej jakości.

PowerA Switch Enhanced Fusion Pro

Najdroższy bezprzewodowy pad do Nintendo Switch na liście, przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy. Model jest oficjalnie licencjonowany przez Nintendo, posiada dwie wymienne obudowy, drążki analogowe z zamiennym nasadkami, a także gumowane uchwyty.
Z tyłu urządzenia znajdziemy dodatkowe cztery odczepiane łopatki, do których możemy przypisać dowolną kombinację przycisków. Pad ma wbudowane gniazdo audio dla słuchawek, aktywuje się ono jednak dopiero po podłączeniu pada do konsoli za pomocą dołączonego trzymetrowego kabla USB.

8Bitdo SN30 Pro G

Świetnie oceniany bezprzewodowy pad do Nintendo Switch, skierowany głównie do fanów klasycznych dwuwymiarowy gier akcji i platformówek. Model przyjmuje kompaktową formę klasycznego kontrolera konsoli SNES. Sprzęt pozwala na 18 godzin zabawy na jednym ładowaniu i współpracuje także z komputerami PC oraz urządzeniami mobilnymi z systemem Android.

PowerA Switch Pad

Klasyczny przewodowy kontroler do Nintendo Switch w atrakcyjnej cenie oraz solidnym wykonaniu. Model ma asymetrycznie ułożone gałki analogowe, znane z kontrolerów dla konsoli Xbox, solidny d-pad przydający się grach 2D, a także trzymetrowy kabel z dołączonym paskiem na rzep pozwalającym na jego zwinięcie. Sprzęt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

Hori Split Pad Pro

Interesująca propozycja dla osób, które lubią korzystać ze Switcha w trybie mobilnym. Kontroler składa się z dwóch części, które wkładamy do szyny na Joy-Cony. Dzięki większym rozmiarom i wyprofilowanym rączkom pad ułatwia dłuższe sesje z ulubionymi grami. Model odznacza się asymetrycznymi gałkami analogowymi, precyzyjnym d-padem i dużymi triggerami.

8BitDo Wireless USB Adapter Bluetooth – alternatywa dla zakupu dedykowanego kontrolera

Opisywane urządzenie nie jest samo w sobie kontrolerem, ale stanowi niewielką przystawkę z odbiornikiem Bluetooth, podłączoną do portu USB umieszczonego z boku doku konsoli. Jeżeli posiadamy inne konsole i bezprzerwowe kontrolery do Xboksa i PlayStation, a także PC, dzięki gadżetowi możemy sparować je z systemem Nintendo i korzystać z nich bez żadnych dodatkowych przeszkód (pamiętajmy, że nie będziemy mogli jednak skorzystać z portu na słuchawki w tak połączonych padach). Ze względu na cenę, przystawka może być tańszą alternatywą dla dedykowanego pada do Switcha.
Zdjęcie: Envato Elements