Data modyfikacji:

Gry offline - najlepsze gry bez internetu

Coraz więcej twórców stawia na gry wieloosobowe, w których liczy się przede wszystkim rozgrywka, a nie doznania fabularne. Na szczęście, są jeszcze producenci stawiający nacisk na historię oraz doświadczenie dla pojedynczego gracza. W tym tekście przyjrzymy się najciekawszym grom offline.

Dobierając produkcje do zestawienia sugerowałem się wysokimi ocenami recenzentów oraz opiniami graczy w mediach społecznościowych. Wybrałem również w miarę nowe tytuły, dlatego może brakować wielu gier bez Internetu, które w powszechnej opinii uznawane są za najlepsze. Każdy z tytułów znajdujących się na liście umożliwia wyłącznie zabawę dla pojedynczego gracza i nie posiada żadnych trybów sieciowych.

Najlepsze gry offline

Days Gone

Kiedy mogłoby się wydawać, że tematyka zombie powoli zaczęła tracić na świeżości, wtedy na scenę wkroczyło Days Gone. Najnowsza produkcja Bend Studio jest kolejnym dziełem, które pokazało, że w grach i filmach o żywych trupach, tak naprawdę umarlaki robią zaledwie za tło.

To właśnie problemy ludzi, ich wątpliwości, słabości oraz nadzieje są motorem napędowym takich historii. Exclusive na PS4 nie tylko opowiada ciekawą historię z perspektywy motocyklisty Deacona St. Johna, ale również oferuje wciągający gameplay na wiele godzin.

Assassin’s Creed: Odyssey

Jeszcze parę lat temu byłem przeciwnikiem serii Assassin’s Creed, bo nie podobało mi się to, jak Ubisoft marnuje potencjał tak dobrej marki. Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale w przypadku świetnego Origins to się nie sprawdziło.

Egipskie przygody asasynów były zaledwie wstępem do jeszcze lepszego Odyssey, które przeniosło graczy do Starożytnej Grecji. Jeżeli szukacie produkcji, przy której planujecie spędzić setki godzin, to przygody Kassandry lub Aleksiosa będą idealnym wyborem.

Metro Exodus

Dotychczasowe odsłony serii opowiadały głównie o niebezpieczeństwach kryjących się w tunelach moskiewskiego metra. Na powierzchnię wychodziliśmy sporadycznie, głównie po to, żeby jak najszybciej wracać pod ziemię. Metro Exodus wywróciło ten koncept do góry nogami, ponieważ przez lwią część czasu zwiedzamy zrujnowaną Rosję, przemierzając kraj na pokładzie pociągu Aurora. Fantastyczna gra ze świetnie wykreowanym światem.

God of War

Poprzednie odsłony cyklu God of War były bardzo przyjemnymi hack and slashami, lecz niczym poza tym. Sony postanowiło całkowicie przemodelować rozgrywkę, umieszczając przy okazji kamerę za plecami głównego bohatera. Dobrym ruchem było również przeniesienie akcji z Grecji do krainy bazującej na motywach mitologii nordyckiej. Nowy God of War spuścił również z tonu, kładąc przy tym większy nacisk na fabułę oraz budowanie relacji pomiędzy Kratosem a jego synem Atreusem.

A Plague Tale: Innocence

Produkcja studia Asobo jest jednym z bardziej pozytywnych zaskoczeń ostatnich lat. A Plague Tale: Innocence rezygnuje z otwartego świata, stawiając na korytarzowe lokacje, co obecnie jest dosyć rzadko praktykowane. Liniowa rozgrywka nie jest jednak w tym przypadku wadą, a największą zaletą. Dzięki temu twórcy mogli opowiedzieć fantastyczną, zwartą opowieść, trzymającą w napięciu już od pierwszych minut prologu.

Sekiro: Shadows Die Twice

Myślę, że część z was ubolewa nad tym, że Sekiro: Shadows Die Twice zostało pozbawione trybów sieciowych. Poprzednie gry From Software umożliwiały m.in. przyzwanie innych graczy w celu uporania się z bossem lub wymagającym etapem. Tymczasem, w najnowszej grze japońskiego studia, użytkownicy zdani są wyłącznie na siebie. Jest przez to trudniej, ale jednocześnie bardziej można się zaangażować w gameplay.

Resident Evil 2

Gracze bardzo często narzekają na liczne remastery i remake’i gier, ale gdyby nie takie praktyki producentów, to wtedy nie mielibyśmy okazji zagrać w nową wersję Resident Evil 2. A trzeba przyznać, że odświeżenie ponad dwudziestoletniej gry wyszło fantastycznie. Dawno nie mieliśmy okazji zagrać w tak dobrze zrealizowany survival horror.

Spyro Reignited Trilogy

Kolejny przykład rewelacyjnie przygotowanego remake’u. W tym przypadku nie otrzymaliśmy jednak wyłącznie jednej gry, ale zestaw trzech produkcji – Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage oraz Spyro: Year of the Dragon, które pierwotnie zadebiutowały na PlayStation. Jeśli szukacie gry dla dzieci bez Internetu, to Reignited Trilogy będzie dobrym wyborem. Dorośli też znajdą tutaj coś dla siebie.

Devil May Cry 5

Często jest tak, że z każdą kolejną częścią jakość marki znacząco spada. Nie w przypadku Devil May Cry – piąta odsłona jest wszakże najlepszą grą z całej serii. Capcom przygotował nie tylko rewelacyjną oprawę wizualną, ale na dodatek zaoferował niesamowicie dynamiczny gameplay, który pokochali miłośnicy hack and slashów.

Frostpunk

Na koniec zostawiłem grę strategiczną offline od polskiego studia 11 bit. Warszawska ekipa zasłynęła już wcześniej dzięki pięknej i wstrząsającej grze This War of Mine. Frostpunk zaoferował kompletnie inny styl rozgrywki, jednak ciężka atmosfera pozostała. Tytuł nie jest łatwy w odbiorze, ponieważ zmusza graczy do podejmowania trudnych decyzji, które na długo zostają w głowie.